Společenské centrum, jehož součástí je výuková místnost, tělocvična, herna a relaxační místnost, je určené  pro osecké obyvatele, ale využívat jej mohou i přespolní. Nabízí sportovní aktivity jako ping pong, kulečník nebo šipky a venkovní hřiště na pentaque. Pořádají se tu kurzy, přednášky, besedy, burzy knih, promítají se dokumentární filmy. 

„Jsme moc rádi, že tu centrum vzniklo. Chodím sem hlavně na kulturní akce, ale skvělé je i rehabilitační cvičení a masážní křesla, která tu máme. Kamarádka zase chodí na němčinu,“ svěřila se paní Marie.

Pravidelnou účastnicí na akcích bývá i osecká kronikářka Zdeňka Rubešová. „O přednášky paní Rubešové, která má úžasné znalosti o historii a připravuje pro nás procházky starým Osekem, bývá vždycky velký zájem, stejně jako o vyprávění z cest s cestovatelem Jaroslavem Tišerem,“ říká starostka Lenka Říhová. 

K nejoblíbenějším patřilo setkání s režisérem Zdeňkem Troškou, na které se přišlo pobavit přes 200 lidí.

Také narozeniny centra se nemohou obejít bez hosta, na kterého se všichni těší. První narozeniny přijela spolu s místními oslavit zpěvačka a moderátorka Pavlína Filipovská, která si všechny získala svojí bezprostředností i vtipným vyprávěním o své rodině a muzikantech, s nimiž se ve své dlouholeté kariéře potkávala na pódiu.

Hostem na oslavě druhých narozenin  byla milá a stále usměvavá  herečka Naďa Konvalinková. Odpovídala na zvídavé otázky, zavzpomínala na svá divadelní angažmá i trapasy, které se za léta působení na divadelních prknech nevyhnuly ani jí. Nechyběla ani vzpomínka na Květu Fialovou, se kterou jí pojilo čtyřicetileté přátelství.

Návštěvu Nadi Konvalinkové v Oseku bude připomínat nejen její autogram na zdi centra, ale i fotografie s ní, které si Osečtí odnášeli na památku domů. 

Více si o činnosti Společenského centra v Oseku můžete přečíst v týdeníku Směr, který je na novinových stáncích k dostání až do konce týdne.