Začínalo se v části Domaslavice. Malá skupinka herců procházela obcí, zpívala a tancovala. „Pro potěšení místních, kteří mohli zůstat za okny svých domů, a nebo nás přijít z bezpečné vzdálenosti přijít pozdravit k brance,“ konstatoval Stolař.

Hudba linoucí se z reproduktorů umístěných na divadelní dodávce s přívěsným pódiem na kolečkách byla slyšet široko daleko. Na divadelníky si v sobotu odpoledne počkala také malá Terezka. Na hlavě měla čarodějnický klobouk, v ruce košťátko. „Těšila se na to už od rána. Akorát jsme teď trochu tady venku vymrzli, než k nám divadelníci dorazili. Snad z toho nebude dcera nemocná,“ uvedla její maminka. Odměnou za chvilku strpení a také masopustní kostým byly pro Terezku sladkosti. Ty jí předalo růžové prasátko, které přiběhlo od přívěsného vozíku za nazdobeným autem.

Masopustní veselí patří v Háji k tradicím. Podobně jako v dalších obcích. „Letos to ale máme ve značně omezeném provedení. Vzhledem k vládním opatřením se nedá nic dělat. Lidi ale bez zábavy nechat nemůžeme. Jinak bychom tuhle dobu nepřežili,“ dodal Stolař, který už na podzim loňského roku přivážel lidem hudbu k oknům v obcích i městech.

Masopust je období, které začíná po svátku Tří králů (6. ledna) a trvá až do začátku postní doby. Masopust má v různých regionech vlastní označení. Je známý např. jako bláznivé dny, ostatky, fašank, šibřinky či prostě karneval. Ačkoli nejde o církevní svátek, termín masopustu se určuje podle data Velikonoc (Velikonoční neděle vychází v roce 2021 na 4. dubna). Masopustní úterý předchází Popeleční středě, která v letošním roce připadá na 17. února. Právě ona zahajuje předvelikonoční postní období.