Za asistence policistů ze zdejšího obvodního oddělení vstoupili do objektu pracovníci veterinární správy. Těsně před tím tu Vietnamci porazili asi sedmdesátikilové prase nožem - bez jakéhokoliv omráčení, což odporuje veterinárnímu nařízení o porážce.

Na zemi se povaluje maso, kolem něhož pobíhají krysy velikosti kotěte, hrnce s těžko identifikovatelným zapáchajícím obsahem.

Ve špinavé dodávce, která prasečí produkty rozváží po okolí, suroviny, jako jsou nudle a různé klobásy, maso připravené na expedici do vietnamských krámků. S tím vším se setkali účastníci noční kontroly.

Vyváznou jen s pokutou

Jak a kdo bude kauzu řešit, není podle ředitele sekce veterinárního dozoru Krajské veterinární správy pro Ústecký kraj Petra Pilouse zatím zcela jasné.

„Pokud dojde k týrání, musíme to vyšetřit a podklady předat městu. Porušení veterinárního zákona řešíme my s pokutou až 20 tisíc korun pro fyzickou osobu, pro právnickou osobu a podnikající až půl milionu. Pravděpodobně došlo i k obejití plemenářského zákona, chov nebyl registrován. Takové případy se špatně prokazují a vyžadují spolupráci dozorových orgánů,“ tvrdí Pilous.

Nalezli vyvržené vnitřnosti ČTĚTE ZDE