„Na oslavu se mnozí Vietnamci vracejí domů z celého světa a většinou oslavy trvají týden i déle. Dneškem začíná nový lunární rok Draka. Drak je nejvýznamnější znamení čínského zvěrokruhu uznávaného v celé Asii,“ řekl Marcel Winter, předseda Česko-vietnamské společnosti a dodal: „Lidé věří, že to bude rok plný pozitivních změn a děti, které se v roce „Draka“ narodí, budou plné pozitivní „dračí“ energie a proto v životě i velmi úspěšné. Letos se dá očekávat velký nárůst počtu narozených dětí nejen u Vietnamců, ale v celé Asii, právě kvůli roku „Draka“.

Astrologové mají jasno

Po klidném, až líném roce Zajíce, čeká Vietnamce nástup vlády mocného a vznešeného Draka. Horoskopy mluví jasně: lidem se probudí smysly, dostanou odvahu riskovat, slovům jako opatrnost či obezřetnost se budou doslova vysmívat. Energicky se pustí do velkolepých projektů, uzavírání manželství a rození dětí.

Podle astrologů budou děti narozené v tomto roce nebojácné, smělé, optimistické a plné života. Budou mít přirozené vůdcovské schopnosti, vlastní zásady, budou nápadité a vynalézavé.

Potřebují být užitečné a mohou být až nešťastné z vlastních omylů a chyb. Budou to zrozenci, kteří budou vynikat a vést ostatní. (kos)