Proč právě uprostřed komplexu industriálních budov?

„Je to zajímavý areál, který nabízí množství pěkných záběrů a obrazů od detailů až po celky,“ vysvětloval produkční Viktor Kučera ze společnosti Imagine Vision, která s Kerndlovou v minulosti spolupracovala již na třech videoklipech.

Kučera pokračuje: „Líbí se nám na něm zejména to, jak jsou místní budovy oprýskané a zastaralé. Je na nich vidět, že se zde hodně pracovalo.“ Jak rovněž uvedl, jeho firma natočila díla pro Chinaski, Petra Koláře nebo slovenské rappery Kontrafakt.

Filmový štáb však netočil pouze na Střekově. Filmovalo se rovněž před a uvnitř kostela apoštola Pavla (Červený kostel) a filmaři taktéž využili několik dalších exteriérů v centru města. Po STZ se hodlají vydat natáčet do okolní přírody.

Samotnou Kerndlovou Deník zachytil ve svatebních šatech, jak se v areálu prohání na skútru.

Co to? „Skladba totiž pojednává o lásce dvou mladých lidí, kteří se do sebe na první pohled zamilují a rozhodnou se vzít,“ vysvětlovala mladá zpěvačka. Písnička, ke které právě točí klip, se jmenuje Schody z nebe, nový singl z připravované desky. Videoklip by Kerndlová chtěla mít hotový do konce léta. Pro doplnění, mužský protějšek Kerndlové bude hrát Jakub Švejkar.

Mluvčí STZ Marie Logrová sdělila, že filmaře průmyslový areál přitahuje.

„Natáčel se zde kupříkladu celovečerní snímek Roming,“ vzpomíná. Štáby podle ní zajímají především exteriéry, vnitřek továrních hal je tolik neláká. „Vybavuji si, jak si tady naposledy filmaři u jedné budovy zamazali nová plastová okna, aby měla starý ráz,“ uzavírá Logrová.