Prostřednictvím tematických celků se návštěvník seznámí s každodenním životem obyvatel Teplic mezi léty 1918 -1938. Uvidíte mnoho zajímavých a ikonických předmětů spojených s tímto obdobím, doplněných o krátký dobový film a přehled zásadních událostí v časových linkách.

Výstava se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a je součástí oslav, připomínajících významná výročí roku 2018 spojená s naší státností.

„Příprava byla náročná, ale povedlo se to,“ řekl při vernisáži ředitel Regionálního muzea Teplice Radek Spála. S tím, co se v té době v Teplicích dělo, seznámila návštěvníky historička Pavlína Boušková.

Podívejte se na fotogalerii ze čtvrteční vernisáže:

O době, kdy se měnila naše zem, vypovídá také brožurka Teplice za 1. republiky, kterou muzeum připravilo v rámci výstavy.

„Počátkem listopadu 1918 teplickou radnici zabrali čeští vojáci. Město převzal 28. pěší pluk. Vojáky vítalo české obyvatelstvo, a přes řadu protestů a manifestací německých obyvatel se situace pomalu uklidňovala,“ píše se v úvodu. Výstava potrvá v muzeu až do února 2019.