V současné době probíhají paralelně první a druhá etapa. S tím souvisí také omezení provozu v úseku křižovatky: ul. Libušina od křižovatky se Svojsíkovou ulicí po křižovatku s ul. Duchcovská.

Po celou dobu bude odkloněna nákladní doprava a to v termínu až do 5. prosince, jak zní informace z teplického magistrátu, který schvaloval omezení provozu v této části města. MHD projíždí.

Co se týče objízdné trasy kvůli omezení v daném úseku Libušiny ulice, tak je vyznačena trasa: ulicí Denisova, Starou Duchcovskou, ulicí Luční a Sklářskou, nebo ulicí Buzulucká, Anglická, Litoměřická a Lounská. To vše v obou směrech. Ulicí Svojsíkova se jezdí jednosměrně.
U nemocnice tak vzniká nový kruhový objezd, který je v režii kraje. Město Teplice se bude podílet finančně na úpravách trolejového vedení a úpravou chodníků a částečně i zeleně. Kruhový objezd zde má přispět k lepší průjezdnosti křižovatkou. Podobně, jako se to osvědčilo v Trnovanech, kde také vznikl v minulých letech kruhový objezd na podobné frekventované křižovatce Modlanská – Masarykova – Přítkovská.