Kulinářské speciality ale nejedla. Důvod byl prostý. Tříchodové menu měl totiž na svědomí její manžel, známý šéfkuchař a exporotce televizní show o vaření MasterChef, Marek Raditsch, a protože Tereza zná jeho umění jako své boty, tak přenechala šanci polaskat chuťové pohárky ostatním.

„Manžel vaří fantasticky, o tom žádná. Já miluji na plesu takovou tu klasiku, tedy chlebíčky, utopence a řízky. Ani tentokrát jsem to nemohla vynechat. Je to můj zvyk. Když se řekne ples, automaticky si vybavím chlebíčky,“ vysvětlila Tereza Raditsch.

Zámecký ples v Krušnohorském divadle.
OBRAZEM: Zámecký ples byl plný hudby, tance a jídla

Dobroty pro hosty připravoval šéfkuchař se svým týmem několik hodin. „Do Teplic přijel kolem poledne, zavřel se v divadle v kuchyni a čaroval. Za mnou dorazil až chvilku před koncertem Michala Davida. Měl toho za celý den dost, brzy jsme pak šli domů,“ popsala.

Šaty z Ateliéru Moravec

Na plesu byla se sestrou a otcem. Na sobě měla šaty z Ateliéru Moravec. „Šaty od Jirky Moravce jsme se sestrou vynesly obě. Vždy jsem byla spíš na černou klasiku, ale říkala jsem si, že půjdu trochu do něčeho (na mě) odvážnějšího, a díky dress codu Creative black tie jsem si to i mohla dovolit. Zvolila jsem růžové flitrové šaty na ramínka, sestře jsem půjčila své šaty z loňské kolekce Moravec s odhalenými zády,“ dodala modelka.

Strážníci v Krupce dostali nová auta do kopcovitého terénu
FOTO: Strážníci v Krupce dostali nová auta. Ta zvládnou i kopcovitý terén

Do rodných Teplic se vrací, tak jak to vyjde. Jinak žije s manželem a 2,5letou Vanesskou v Praze. „Do Teplic jezdím různě, třeba když se s Jirkou Moravcem domluvíme na přehlídce nebo na tréninky. Hraji závodně badminton za Proboštov. Dceru dávám k babičkám. Chtějí ji mít jen pro sebe, tak ji v Teplicích s nimi často nechávám,“ přiblížila.

V jídle se neomezuje

Figuru prý neřeší. Nemá problém si dát večer doma dva krajíce chleba se sádlem nebo třeba tlačenku. „Postavu si nehlídám vůbec. Chodím denně, případně obden brzy ráno běhat, cvičím a skáču přes švihadlo, takže mám tolik pohybu, že si mohu dovolit jíst kdykoliv a cokoliv. S malou máme doma od manžela denně navařeno několik jídel, ale když mám chuť na čínskou polévku nebo instantní nudle, tak si to dám. Neumím si představit se v jídle omezovat nebo hlídat,“ nechala se slyšet.

Dalšího potomka Raditschovi neplánují. „Vanesska začala hodně brzy mluvit a pusa se jí moc nezavře. Teď přes zimu zkusila poprvé lyže, zvládá už i bruslit na ledě. Má za sebou několik dětských běžeckých závodů. Snažíme se jí ukázat, že sport je fajn po všech stránkách. Chceme se jí naplno věnovat, sourozence určitě už neplánujeme. Ve třech jsme šťastní,“ svěřila se Tereza Raditsch.

Bruslení pod širým nebem u Olympie v Srbicích
FOTO: Bruslení pod širým nebem u Olympie láká. Přijít můžete ještě týden