Z města je sem přiveze trolejbus, který už ale dál nemůže kvůli výkopům na silnici, jež blokují trolejové vedení. Dopravce proto chybějící trolejbusy do Řetenic kompenzuje náhradní a bezplatnou autobusovou linkou X.

Ne vždy přestup proběhne plynule. „Mělo by to tak správně být, ale z kapacitních důvodů nemůžeme pokaždé zajistit, že navazující přípoj bude na zastávce připravený přesně při příjezdu trolejbusové linky z města, aby mohli cestující okamžitě pokračovat dál. Na kyvadlové dopravě se točí několik autobusů, které máme k dispozici,“ uvádí Petr Havlík ze společnosti Arriva City, která v Teplicích MHD pro město zajišťuje. Podobná situace panuje na protilehlé stanici, v opačném směru linek MHD.

Situační mapa.Zdroj: Deník/Petr Málek

Zatěžkávací zkouškou pro cestující je dopravní omezení v Duchcovské ulici, kousek od křižovatky s Buzuluckou a Sklářskou ulicí. Výkopové práce souvisí s opravou vodohospodářských sítí v této lokalitě Řetenic.

Rekonstrukce teplického Aquacentra, další fáze - červenec 2018
Pozor, v Aquacentru už funguje pouze restaurace. Stavba jede podle plánu

Kvůli dírám v zemi na jedné z hlavních tepen zde musí dopravce přerušit trolejbusový provoz na linkách č. 102, 105 a 107 v úseku od nemocnice ve směru do Řetenic a zpět. Náhradní autobusová linka označená jako X jezdí každý pracovní den od rána do přibližně 18.00 hodin. Večer a o víkendu budou na celé linky č. 102, 105 a 107 nasazeny autobusy, které budou v celé své trase jezdit bez omezení.

V pracovních dnech to tedy v praxi znamená, že přes den jezdí trolejbusy z města až k nemocnici, kde končí, a po otočení na kruhovém objezdu se vracejí zpět po své lince do města. Do Řetenic místo nich pokračuje autobus, který vyjíždí ze zastávky u nemocnice. „V tomto ohledu jsou pro nás kruhové objezdy ve městech výhodou, pokud tam máme natažené trolejové vedení,“ dodává Havlík.

Severočeská vodárenská společnost v dotčené části Staré Duchcovské a na to navazující části Duchcovské ulice mění podzemní vedení kanalizace v délce přibližně 200 metrů a vodovodu v délce téměř 300 metrů. „Stávající vodovod je zde z roku 1945. A podobně jako zdejší kanalizace už technicky nevyhovuje a potřebuje výměnu,“ informují vodohospodáři na svých webových stránkách.

Koupaliště Osek.
Koupaliště v Oseku zdražilo. Ale jen pro přespolní

Určité omezení dopravy pro motoristy platí stále také na Bílinské ulici, kde vyrůstá nový kruhový objezd. Ten už své konečné rozměry stavebně naznačuje.

„Přestavba křižovatky umožní nově také sjezd ze silnice ve směru od Dubí na Bílinu,“ podotýká Ivana Müllerová z teplického magistrátu. I to byl jeden z důvodů, proč se město k rekonstrukci křižovatky rozhodlo. Navíc se vyřeší snadnější odbočení na výpadovku a také nájezdy z přilehlých ulic.

Město zde také počítá s výstavbou nového parkoviště coby náhrady za zrušené místo pro parkování, které muselo ustoupit novému objezdu.

Rekonstrukce kruhového objezdu Bílinská. Uzavřený vjezd na silnici I/8 na Prahu
FOTO: Výjezd na Prahu je v Teplicích uzavřený