Bojovali o vítězství ve druhém kole Českého poháru v boulderingu.

Zespodu nevypadala stěna nikterak obtížně, ale zdání klame.

„Těžké to opravdu je, procedila mezi zuby jedna ze závodnic před dalším pokusem. A červené obličeje závodnic potvrzovaly, že sranda to rozhodně nebude.

„Závodů se zúčastnilo celkem 48 lezců a lezkyň. Nejlepším z mužů byl Martin Stráník a v ženách zvítězila Edita Vopatová z Ústí. Finále se lezlo na čtyřech závodních profilech od Rosti Štefánka,“ řekla Karina Bílková z občanského sdružení Boulder projekt.

Podle Bílkové mělo 2. kolo Českého poháru v boulderingu dobrou úroveň. V sobotu se ve Foru kromě poháru soutěžilo i o nominaci do reprezentace pro rok 2011, a to v kategoriích pro dospělé i mládež - kategorie A a Junioři.

Bouldering je extrémní forma lezení, při kterém se na skalkách, balvanech nebo indoorových stěnách překonávají krátké cesty, bouldery.

Hodnotícím měřítkem je obtížnost cesty. „Výsledky nominace do reprezentace budeme znát v průběhu týdne. Jejich přepočítávání je složité,“ dodala Bílková. Stěna, kterou lezci ve Foru zdolávali, stála v okružním atriu u jezdících schodů.

„Stěna byla montovaná. Na nosnou ocelovou kostru přidělali lezci dřevěné desky a rozmístili úchyty. Stavěli ji asi osm hodin, a to přes noc,“ vysvětlil Michal Ešner, vedoucí marketingu OC Forum.

MARTIN KLIMEŠ a MARTIN KOŠŤÁL