Síň slávy tak opět zůstala zavřená. Aby se Jana Burdová stala druhým kadeřníkem, který sem vstoupí, dosud se to podařilo jen Janu Špilarovi z Brna, musí získat titul Kadeřník roku ještě jednou.

Jana ale zklamaná určitě nebyla. Ostatně už před soutěží odpověděla na otázku pořadatele, jestli se chce stát potřetí Kadeřníkem roku 2010, ale tím současně ztratit možnost dál soutěžit takto: „Ráda bych se dopracovala k větší uvolněnosti. Síň slávy k životu nepotřebuji, se vší mou skutečnou úctou k této soutěži se mi do hlavy občas vetře pocit, že by to bylo, jako by mě někdo připíchl špendlíkem pod sklo a hotovo…“

Velkou radost měla Jana Burdová především z vítězství své svěřenkyně Evy Husákové, která se stala Objevem roku 2010. Na svůj tým je totiž Jana Burdová velmi hrdá a Eva Husáková, která pracuje v kadeřnickém oboru pouze dva roky, si podle jejich slov svoji kolekci vymyslela a dotáhla do vítězného konce, byť s podporou celého týmu, sama.

Janu Burdovou potěšilo zejména ocenění v avantgardní tvorbě, které zatím v její sbírce cen chybělo přesto, že kolekce už v minulých letech byly obdivuhodné a také velmi pracné.

„Na avantgardní kolekci jsem opět spolupracovala s bratrem Tomášem, který vytváří formy na obrovské, někdy až metr vysoké účesy, které se pokrývají příčesky z pravých vlasů a s přítelem Davidem. Tyhle účesy mě baví, protože nechávají prostor pro fantazii každému, kdo je uvidí,“ říká Jana. Nechyběly ani v působivé vlasové show, které Jana Burdová jako loňská vítězka předvedla za nadšeného aplausu více než osmi set diváků. Nazvala ji Cesta ke světlu a na 15 modelkách představila účesy avantgardní i komerční, v nichž hraje hlavní roli perfektní střih, v synchronizaci s hudbou, pohybem, světly i šaty.