„Celá akce začala soutěží v požárním útoku, do něhož se přihlásily celky z Košťan, Modlan, Štrbic, Dubí, Krupky, Srbic, Světce, Proboštova, Unčína a Duchcova.

Společně se utkaly o Putovní pohár unčínského sboru, o který se hraje jednou za pět let,“ podotkl Vlastmil Wagner, velitel domácích dobrovolných hasičů.
Již při prvním zásahu neměl ale žádný důvod k radosti. Starší mužstvo totiž pohořelo při zapojení rozdělovače. Osudná chyba je katapultovala až na páté místo.

„Ještě půjde na řadu mladší tým, jemuž dávám velkou důvěru. Nesmíme to ještě vzdát!“ apeloval Wagner na své mladé svěřence. Ti jej nakonec nezklamali. Po úmorném boji získali zlatou příčku.
V dalších kategoriích se z vítězství radovalo ženské družstvo SDH Unčín a dětský sbor z Krupky.

Ceny jim předával starosta Milan Puchar, hasiči ze sousedního Geisingu, ale i krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Jaroslav Novotný.

Po skončení vyhlášení požárního útoku se přešlo k vystoupení dubských mažoretek, volné zábavě, k zahájení dětského dne a k ukázce zásahu při dopravní nehodě. O ten se postarali hasiči z CPS HZS Teplice.
Vyprošťovali dvě osoby, z nichž jedna byla zaklíněna pod volantem, druhá ležela nechybně pod zadní sedačkou.

Martin Tóth