Na děti čekaly v Bažantnici a také na cestách v jejím okolí jednotlivé zastávky se soutěžními úkoly. Vše bylo koncipováno jako branný závod hlídek.
Běhalo se na čas a také na počet trestných bodů. Na hřišti pak byla připravena ukázka z práce zásahovky policie a také zde měli své vozidlo i motocykl dopravní policisté. Mezi závodem tak ve volném čase mohli školáci vidět, s čím policisté zasahují. Byla zde také nabídka na čtyřkolky.

Svůj čas si na děti udělali také hasiči, kteří jim sem přivezli ukázat jejich zásahové auto.

„Peníze na zajištění pohárů pro nejlepší zajistilo město Duchcov. Byl připraven preventivní program pro letošní rok. Konkrétně tohoto branného závodu se zúčastnili žáci ze všech místních škol, a to od šesté do deváté třídy. Celkem se závodu zúčastnilo šestnáct hlídek. Pro závodníky jsme připravili účastnický list,“ řekl včera ředitel Městské policie v Duchcově Miloslav Hübner.

Celá akce byla připravena také ve spolupráci s duchcovským obvodním oddělením PČR v Duchcově.
Na jednotlivých stanovištích čekaly na děti například otázky ze zdravovědy, přesnost prokazovaly při hodu granátem nebo míčkem na cíl a k oblíbeným patřila střelba ze vzduchovky.
Vzhledem k tomu, že jde o soutěž o putovní pohár, bude se příští rok opakovat a trofej bude opět k dispozici pro vítěze.