Jak si tedy prozatím hotel stojí? Podle Daniela Řepy, ředitele hotelu, je prý zájem o ubytování celkem slušný. „Máme hodně ubytování nasmlouváno, obsazeno je čtyřicet pokojů z osmdesáti tří,“ popisoval to včera Deníku. „Samozřejmě musíme dál ještě zapracovat,“ řekl.

Kolik ubytování v takovém hotelu stojí? Pokud zavoláte, ochotně vám zařídí rezervaci. „Za dvoulůžkový pokoj, obsazený jednou osobou, zaplatíte 2350 korun za noc,“ sdělila recepční. V ceně je teplá bufetová snídaně.

Šestipatrový komplex stál zhruba 700 milionů korun. Hotel má celkovou plochu 6,7 tisíce čtverečních metrů.

Součástí je i restaurace a flexibilní kongresové centrum pro zhruba 400 lidí. Původně tu na hosty měla čekat i možnost wellness. „Ty prostory jsme nakonec změnili na další kongresový sál,“ vysvětlil ale ředitel Řepa.

Hotel je zaměřený na obchodnickou klientelu. Řetězec Clarion patří mezi čtyři největší na světě a v Evropě je hodně populární. V republice jich CPI provozuje pět, tenhle ústecký je šestý.

Co se hotelové nabídky týká, kromě několika malých penzionů dnes fungují v podstatě jen Interhotel Bohemia a Best Western hotel Vladimir. „Dělám to už 35 let, takže si myslím, že tu vznikne zdravé konkurenční prostředí. Což vítám a myslím si, že to prospěje hotelu i městu. Těším se na spolupráci,“ řekl o Clarionu Antonín Izák, jeden z majitelů hotelu Vladimir.

Společnost Czech Property Investment Group, tedy CPI, ovládá ve skutečnosti kontroverzní miliardář Radovan Vítek. Jeho majetek je odhadován kolem 30 miliard korun. Z toho velkou část získal v roce 1997 tím, že převzal družstvo Včela.

Družstevníci od té doby požadují po Vítkovi, aby zaplatil odškodnění šest miliard korun a loni v listopadu uspěli se svým odvoláním u vrchního soudu. Rozsudek ovšem stále není pravomocný. Vítkovy firmy považují případ za promlčený.