„Ve správním řízení jí hrozí pokuta od 5 do 10 000 korun a zákaz řízení motorových vozidel na 6 měsíců až jeden rok. Také jí bude strženo 5 bodů,“ popsal co pirátku silnic teď čeká tiskový mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Územní odbor Policie České republiky v Teplicích včera také v praxi otestoval nové speciální vozidlo, které má nyní k dispozici. Jedná se o mobilní kontaktní a koordinační centrum, které je určeno v první řadě pro podporu v případě technologických, či živelních katastrof.

Vozidlo, které obsluhují a řídí speciálně vyškolení policisté, splňuje přísná kriteria pro použití za jakýchkoli klimatických podmínek a je možné jej nasadit i v náročném a členitém terénu. Zabezpečí pro veřejnost roli prvního kontaktního a koordinačního centra složek Integrovaného záchranného systému přímo na místě mimořádné události .

„Využito může být například u dopravních nehod většího rozsahu, při přijetí oznámení o uložení nebo nálezu výbušniny nebo výbušného systému, v případě nebezpečné poruchy plynulosti provozu na dálnici. Využít je ho možné i při společném zásahu u mimořádné události s velkým počtem raněných a obětí nebo u zásahu v podmínkách rozsáhlých policejních opatření pro udržení veřejného pořádku při technoparty, hromadných veřejných shromážděních a podobně,“ popsal využití vozu Daniel Vítek.

„Vozidlo plnohodnotně nahrazuje kancelář, je vybaveno PC, kopírkou a tiskárnou, komunikačním zařízením schopným spojení s ostatními složkami IZS a se všemi zasahujícími složkami Policie ČR včetně vrtulníku. Dále je vybaveno lokalizačním a monitorovacím vybavením (GPS), navigačním zařízením nebo přenosnou informační LED tabulí, na které je možné zobrazovat pokyny pro řidiče nebo pro veřejnost přítomnou na místě mimořádné události,“ popsal vybavení policejní mluvčí .

„Pro případ potřeby poskytnutí první pomoci budou ve vozidle k dispozici související prostředky první pomoci a první záchrany.

Projekt Mobilní kontaktní a koordinační centra Policie ČR je spolufinancován z prostředků Evropské unie a Evropského fondu pro regionální rozvoj.Pirátka silnic zaplatí pokutu a bude jezdit MHD