Oči, které nepřestávají věřit, i když je lidé často i opakovaně zklamali, nás sledují na každém kroku, vrtící se ocásek je jasným znamením přízně. Jak rádi bychom všem, včetně čtyřicítky koček a koťátek, které díky nadaci Tlapka našli v Žimu azyl, přivezli zprávu, že už si pro ně přijede nový hodný majitel a budou mít domov.

Vánoce ale budou mít se vším všudy. Celý areál útulku je pěkně nazdobený a pod krásný vánoční stromeček jsme přidali hromadu dárků z vánoční sbírky Deníku, do které se tradičně zapojují desítky lidí. I když je letos finanční situace pro mnohé zlá, dokázali jste, že máte dobré srdce a osud opuštěných zvířat vám rozhodně není lhostejný.

Moc nás potěšily především děti. Ať to byly ty nejmenší ze školky Čtyřlístek, které přinesly konzervy pro pejsky a kočičky k nám do redakce a museli jsme jim slíbit, že od nich budeme zvířátka pozdravovat a popřejeme jim i za ně hezké Vánoce. Nezklamali ani letos školáci ze Základní školy Koperníkova v Teplicích.

„Děti z prvního stupně školy se opět nenechaly zahanbit a i v době krize dokázaly, že jim osud zvířátek není lhostejný,“ chválila své svěřence paní učitelka Dana Povrazníková. Krmivo, deky a také hračky, jak své oblíbené, tak i úplně nové, tím vším děti udělají v útulcích radost.

SBÍRKA POKRAČUJE!!! ČTĚTE ZDE

Útulek v Žimu, který patří nadaci Tlapka, má hotové topení, zateplení a dokončeny byly i nové výběhy, takže se dostane ven víc psů. „ Bohužel je útulek úplně plný, museli jsme vyhlásit STOP stav, adopce se téměř zastavily a stovka zvířat, která tu momentálně máme, je maximum,“ uvedla Irena Málková, jedna z dobrovolnic, které věnují zvířatům lásku i všechen svůj volný čas.

Také v městském útulku v Teplicích měli z vánoční nadílky radost a za dárky děkují. Jak uvedl Domik Hess, který se o psy, kočky i další zvířata, která se do útulku dostanou, stará, stále se objevují případy, kdy lidé nechají uvázaného psa u plotu nebo odloží v tašce štěňata a je jim úplně jedno, co se s nimi stane.

Jak ukázala vánoční sbírka, nás hodných je naštěstí většina.

Tradiční vánoční sbírka Teplického deníku pro útulky se vydařila, děkujeme všem, kdo jste do ní přispěli!!! DALŠÍ KONZERVY, DEKY, HRAČKY MŮŽETE STÁLE NOSIT. SBÍRKA PRODLOUŽENA DO 4. LEDNA 2010.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.