O přidělení Stipendií Statutárního města Teplice 16 vysokoškolským studentům z Teplic rozhodla na základě podaných žádostí Rada města Teplic. „Pro studenta vyplývá po dokončení studia pracovat, nebo podnikat v Teplicích po dobu, odpovídající době studia,“ říká teplický primátor Jaroslav Kubera.

Jak ale primátor neopomněl s humorem sobě vlastním podotknout při on line rozhovoru v redakci Teplického deníku, nepočítají se turbostudia, kterými se nechvalně proslavila právnická fakulta v Plzni.

ON-LINE ROZHOVOR S PRIMÁTOREM TEPLIC KUBEROU ČTĚTE ZDE

Studenti převzali stipendijní smlouvy včera na teplickém magistrátu přímo z rukou primátora. „Jsem rozhodnutá pracovat v Teplicích po skončení studia. Takže by byla určitě škoda nevyužít podporu deset tisíc,“ uvedla pro Deník Lenka Kubalíková, která studuje druhým rokem práva v Praze.
Částka deset tisíc korun je připravena formou jednorázového stipendia pro studenty vysokých škol, kteří žijí na území Teplic. O projektu rozhodli letos zastupitelé.

Teplice vyčlenily pro tento účel jeden milion korun. Uspokojit tak mohou stovku studentů. „Studující musí být absolventem minimálně prvního ročníku prvního prezenčního studia vysoké školy a musí mít studijní průměr nižší než 2,5. Pak se student zaváže k tomu, že odpracuje nebo bude podnikat na území města Teplice minimálně standardní dobu studia, po kterou pobíral stipendium,“ řekla už po skončení jednání zastupitelů v září, kdy návrh prošel, Helena Zámostná z odboru školství a kultury na teplickém magistrátu.

Deset tisíc korun musí studenti použít výhradně na studijní účely, třeba si koupit učebnice, nebo je použít pro úhradu nákladů za cestu do školy.