Tyto otázky si kladu spolu s mnoha Ústečany ještě ve chvíli, kdy s fotografem čekáme před stavbou, až nás pustí dovnitř. Nebylo jednoduché se dostat až sem.

Ujímají se nás hned čtyři lidé. Jedním z nich je projektový manažer CPI Pavel Fischer. „Hrubá stavba komplexu i střecha jsou už hotové,“ popisuje postup prací. „Zrovna doděláváme druhé patro.“

Z jeho líčení je patrné, že je na své děcko docela hrdý. Když nás provádí skrz budoucí garáže k hlavnímu vchodu a pak kolem vstupu na nádvoří, popisuje nám, že typ omítky i její barevnost vybírali docela dlouho.

„Ten projekt se postupně měnil. Věděli jsme dopředu, že to bude, jak se říká, zateplovačka, ale i ta může vypadat dobře. My jsme chtěli, aby se sem komplex hodil,“ říká, když sleduji svažitý povrch atria a zelenošedé omítky protější budovy, jež má sloužit pro kanceláře a služby.

„Sem do atria samozřejmě vysázíme ještě zeleň,“ doplňuje líčení mluvčí investora CPI, Michaela Winklerová.

Náměstíčko má být průchozí jak mezi Smetanovými sady a Hraničářem, tak mezi Moskevskou a Masarykovou ulicí. „Snažíme se, aby ta stavba zapadla k historické zástavbě,“ opakuje Winklerová.

Nevím, jestli se jim to povedlo. Soudy si nechávám, až bude stavba hotová. Ale ptám hned, jestli komplex také bude pro obyvatele města. Na tuhle otázku mi později odpovídá budoucí ředitel hotelu Clarion Daniel Řepa.

„Hotel je zaměřený na obchodnickou klientelu. Výhoda je v řetězci, Clariony patří mezi čtyři největší na světě a v Evropě je hodně populární. V republice jich CPI provozuje pět, tenhle bude šestý,“ vysvětluje Řepa.

Restaurace hotelu má sloužit i Ústečanům, nabízet české tradiční jídlo i ta z ciziny. „Hlavní ale bude zdravá výživa. Samozřejmě, budeme tu pořádat plesy, kulturní akce a podobně pro veřejnost,“ dodává k tomu Řepa.

Navíc tu bude také supermarket a další obchůdky, nebo veřejné podzemní parkoviště. Skrz konferenční sál pro 250 lidí se dostáváme do patra, kde jeden ze subdodavatelů připravuje zařízení pro reprezentační vzorek pokojů. Nejsou velké, ale ani malé. Odcházíme s tím, že hotovo bude v březnu příští rok.