„Vánoce u nás mají stejnou podobu jako u drtivé většiny rodin v zemi, s tím rozdílem, že naše rodina je trochu početnější. Proběhla štědrovečerní večeře, rozdaly se dárky, koukalo se na televizi, jedlo se cukroví, hrály se hry,“ odpověděl na otázku jak moc (ne)jsou jiné Vánoce v DD Dubí, jeho ředitel Jaroslav Zeman.

Program letošních Vánoc měl několik etap: vše odstartovali představitelé města Dubí – starosta Pípal a místostarostka Doubková, kteří přišli seniorům dva dny před Štědrým dnem popřát příjemné prožití nejhezčích svátků v roce. Každý od nich dostal malý dárek. „Je to dárek pro radost od zdejší porcelánky. Věřím, že si nadcházející svátky užijete ve zdraví a spokojenosti,“ řekl Petr Pípal, starosta města Dubí.

Televize na pokoji a lenošení

Druhá a třetí etapa už proběhla zcela v režii samotného DD Dubí: popřání ze strany vedení, společenské hry, živá hudba. „Celé svátky u nás panovala pohodová atmosféra. Každý klient má na svém pokoji televizi. Když ho omrzí program ve společné místnosti, může být u sebe a lenošit, dle libosti a chuti,“ řekl Jaroslav Zeman, ředitel DD Dubí.

Šéf ústavu si všiml zajímavé věci: oproti minulým rokům si letos vzaly rodiny více seniorů na svátky domů. „Kolem 40 klientů šlo na Vánoce ke svým rodinám. My se můžeme snažit sebevíce, ale tohle je pro ně největší dárek.“ A DD Dubí se nesnaží málo. Většina zaměstnanců si ani nebrala na svátky volno. „Za to bych jim chtěl poděkovat. Je to od nich velký altruizmus,“ řekl Jaroslav Zeman, ředitel DD Dubí.

VÍCE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ TEPLICKÉHO DENÍKU

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.