Během dopoledne se vystřídaly v prostorách teplické hasičárny školy, přijely děti z Proboštova, Hostomic, Krupky, Duchcova a samozřejmě i z teplických škol. Odpoledne pak chodili rodiče s dětmi a další zájemci, kteří se chtěli podívat, jak vypadá zázemí teplických hasičů.

„Zatím všechno probíhá jak má,“ vítal nás s úsměvem spokojený ředitel Bohuslav Grund. „Už v deset hodin dopoledne jsme měli spočítáno, že areálem prošlo přes 800 dětí. Nejvíc se jich tu sešlo hned ráno kolem půl deváté, když přijely tři autobusy dětí z Hostomic, to jsme měli všichni plné ruce práce, protože se nám tu sešlo naráz na čtyři stovky dětí,“dodal.

První školáci čekali před hasičárnou už před osmou ráno, kdy den otevřených dveří, který hasiči už tradičně pořádají, začínal. Pak už se tu střídala jedna škola za druhou.V obležení byla všechna stanoviště nejen hasičů, ale také policie, která na akci nikdy nechybí, zájemci si mohli prohlédnout i sanitku, kterou na akci zapůjčily Doly Bílina.

Každá skupinka dostala „svého hasiče“, který jí dělal průvodce, všechno jim ukázal, vysvětlil a trpělivě odpovídal na všechny otázky. Největší zájem a také nejvíc otázek měli podle hasičů děti do páté třídy.

V garážích centrální požární stanice byla k vidění vozidla, kterými hasiči vyjíždějí k požárům. Vše ale muselo být uspořádáno tak, aby byl v případě potřeby umožněn výjezd hasičů k ohlášenému požáru nebo dopravní nehodě.
Také Policie ČR tu měla své vozy včetně „lovce pirátů“ na dálnici a speciálního vozu, které je určen pro využití v případech živelných katastrof. Ty všechny si mohli zájemci prohlédnout.

Hasiči po skupinách prováděli návštěvníky dne otevřených dveří celou jejich základnou. Ukázali jim, kde trénují například lezecké skupiny, k čemu slouží specielní lezecká nosítka, jak pomocí trojnožky dokáží zachránit člověka nebo zvíře, které spadne do studny, co všechno je součástí výbavy hasičských vozů a také třeba to, kde se potí hasiči při tréninku v polygonu.

„Nejvíc se mi líbilo slaňování z věže, to bych si chtěl zkusit a taky policejní auta. Mohli jsme si vyzkoušet i pouta,“ svěřil se se svými dojmy čtvrťák David Zikmund.