„Čtvrtek 1. listopadu byl zasvěcen hlavně technologii těžby a zpracování hnědého uhlí v Dolech Bílina,“ uvedl Ota Schnepp, mluvčí Skupiny ČEZ pro Severní Čechy. V pátek se pedagogové věnovali energetice, novinkám ve vzdělávacím programu Skupiny ČEZ a návštěvě Elektrárny Počerady.
„Je to již páté setkání, které Skupina ČEZ pro učitele fyziky pořádá. Právě za účelem jejich setkávání se s nejrůznějšími odborníky nejen přes energetiku, vzájemné výměny zkušeností z výuky fyziky či jiných přírodovědných předmětů a nabídky možnosti navštívit místa, kam by se jinak dostali jen v omezené míře, jsme pro ně založili Klub Světa energie,“ říká Marie Dufková, koordinátorka vzdělávacího programu Skupiny ČEZ.
Zájem o aktivity Klubu Svět energie je mezi učiteli fyziky obrovský. Pokaždé se pochopitelně přihlásí daleko více zájemců.
Zdeňka Horská je s číslem 108 v klubu rok a půl a má za sebou už tři setkání. „Jsem velice spokojena se způsobem jakým se Skupina ČEZ věnuje nám, učitelům fyziky,“ komentovala.
Její kolegyně Jana Doubková z Duchcova takové štěstí zatím neměla. Ač je v klubu již dva roky a má pořadové číslo 50, mostecké setkání bylo pro ni první, na které se ji podařilo dostat.
„Před tím jsem měla vždy smůlu, že jsem se do čtyřicítky nedostala. Naštěstí mám alespoň přístup k různým aktuálním materiálům o energetice,“ říká a dodává, že setkání v Mostě bylo super.