Nová Galerie Teplice, která vyrostla v místě starého Prioru, nabídne návštěvníkům na 60 obchodů, včetně multikina Premiere Cinemas se čtyřmi sály a supermarketu Korzo. Otevření dalších obchodních jednotek bude plynule následovat.

„Do otevření Galerie Teplice se nám společně s nájemci podařilo zaplnit již 80 procent plochy obchodního centra. Návštěvníci zde najdou velmi široký výběr zboží, služeb a zábavy od mnoha známých světových ale i místních značek," řekl včera při prezentaci nového centra novinářům jednatel Galerie Teplice Lukáš Čepelka.

Centrum nabídne na 400 parkovacích míst, včetně těch určených pro vozy s pohonem na LPG.

Bude otevřeno denně, od pondělí do neděle od 9:00 do 21:00. Supermarket Korzo bude otevírat již v 8:00 a bude v provozu do uzavření Galerie Teplice ve 21.00. O hodinu později, tedy ve 22:00 bude začínat poslední film v multikině Premiere Cinemas. V týdnu pak bude multikino otevírat ve 13:00, o víkendu již v 10:00.Galerie Teplice (vizualizace)

Třípodlažní budova Galerie Teplice, která se začala stavět v polovině roku 2012, nahradila zdemolovaný obchodní dům Prior z 80. let. Návštěvníkům nabídne téměř 100 obchodů a restaurací, ale také supermarket Korzo a první multikino v Teplicích se čtyřmi sály.

Pro první tři dny po otevření, od pátku do neděle, si Galerie připravila pro návštěvníky bohatý program.

Zábavný program spojený s otevřením centra, který je určený pro celou rodinu, potrvá od pátku do neděle. Moderovat jej budou Iva Kubelková a Gábina Partyšová.

„Tahákem určitě bude už samotná moderátorská dvojice Iva Kubelková a Gábina Partyšová. Na pódiu se během pátku a soboty představí například zpěvačky Ilona Csáková, Petra Janů, zpěvák Kamil Střihavka a také další teplický rodák bubeník Tokhi. V pátek večer si určitě nenechte ujít akrobatické vystoupení na šálách. Program bude doplněn i dalšími atrakcemi, jako například třídenní velkou hrou pro děti, ve které je pro výherce připraveno 20 tabletů," uvedl ředitel obchodního centra Jan Růžička.

Pro děti bude v prostoru celého obchodního centra připraveno sedm stanovišť, na kterých budou plnit úkoly. Čeká na ně putování kouzelným světem podivuhodných a neznámých pohádkových zemí. Losovat šťastné výherce tabletů se bude dnes a v sobotu v 18 hodin a v neděli v 15 hodin na hlavním pódiu v Galerii. Kromě toho bude pro nejmenší návštěvníky připraveno oblíbené malování na obličej, chacha salon a samozřejmě i velký dětský koutek, na jehož vybudování si obchodní centrum dalo obzvlášť záležet. Děti si budou moct namalovat i obrázky na „svoji" zeď.

Dnes odpoledne začíná v Galerii Teplice promítat i první multikino v Teplicích (a druhé v regionu). Čtyř sálové multikino s kapacitou 502 míst v obchodním centru Galerie Teplice disponuje nejnovější progresivní technikou, nejvyšším rozlišením obrazu 4K, 3D nové generace DepthQ ve 2 sálech, novou dimenzí obrazu HFR ve všech 4 sálech stejně jako osmikanálovým zvukem Dolby Surround Soundem 7.1. Největší sál multikina s kapacitou více než 180 míst je vybaven revolučním prostorovým zvukem Barco Auro 11.1 a jeho stříbrné plátno o rozměrech 14,5 x 6 metrů je největším v Teplicích. Mezi prvními fimy, které budete mít možnost v novém multikině vidět, jsou: Need for Speed, Grandhotel Budapešť, Kráska a zvíře, 300: Vzestup říše, Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana a Velká oříšková loupež.