„Důvodem k částečné změně vzhledu Galerie Teplice byla snaha dosud navrženou fasádu odlehčit, aby ještě lépe ladila se svým okolím. Teplice jsou městem skla a to jsme chtěli v projektu ještě více zdůraznit," vysvětluje manažer projektu Lukáš Čepelka z developerské společnosti DANDREET.

Autorem změn je renomovaná britská architektonická a designerská kancelář BENOY. „Naší snahou bylo více „rozbít" hmotu multifunkčního centra a dát mu moderní a svěží podobu. To jsme zdůraznili především pomocí většího prosklení průčelí budovy do náměstí a směrem k lázeňskému parku a Domu kultury. Na fasádu také plánujeme použít více různých materiálů," doplnil Lukáš Čepelka.

Galerie Teplice vzniká na místě už nevyhovujícího obchodního domu postaveného v 80. letech. Půjde o nákupní a zábavní galerii s více než stovkou obchodů a multikinem. Už dnes je většina nákupní plochy pronajata. Zákazníci tu najdou značky jako Intersport, POMPO hračky, A3 SPORT, Euronics, Camaieu, TopTime, Eiffel Optic, Café 4 You, a mnohé další. Galerie Teplice bude dostupná jak pěším, tak motoristům, pro které bude k dispozici kryté parkoviště. Nové multifunkční centrum, jehož projektové náklady dosáhnou zhruba 1,2 miliardy, se veřejnosti otevře na jaře roku 2014.Galerie Teplice částečně změní vzhled, přibude prosklená fasáda

Společnost DANDREET nestojí pouze za projektem výstavby Galerie Teplice. Má za sebou několik úspěšných developerských projektů výstavby administrativních, obchodních i bytových projektů. Nedávno zahájila realizaci v současnosti největšího českého projektu na výstavbu obchodního domu, Galerie Šantovka v centru Olomouce. Za původním návrhem projektu Galerie Teplice stojí renomovaný českobudějovický Ateliér 8000.(jon)