Přístavba Galerie Teplice, vizualizace.Přístavba Galerie Teplice, vizualizace.Zdroj: Se svolením OBERMEYER HELIKA

Investorem projektu je společnost DANDREET a.s. Rozšíření obchodního centra Galerie Teplice je navrženo do prostoru volného prostranství v jihovýchodním rohu objektu. "Naším cílem bylo citlivě navázat na současnou architekturu Galerie Teplice a zároveň vytvořit nový výrazný prvek, který oživí jihovýchodní nároží objektu," uvedl hlavní inženýr projektu Roman Smida.

Pro vedení Galerie Teplice je to příznivá zpráva směrem od majitelů a investora. "Určitě je to pro nás zajímavá zpráva, bavili jsme se o tom už delší dobu. Zastaví se tím volný roh, který tam byl. Prodloužíme tím pasáž a vznikne nový prostor pro další obchody," okomentoval manažer obchodního centa Jan Růžička.

S realizací projektu včetně příprav se má podle informací od poradenské kanceláře Obermeyer Helika  začít už letos ve třetím čtvrtletí.

V rámci prací se upraví i vstup z náměstí

Součástí projektu bude i úprava stávajícího severního vstupu z náměstí Svobody v Teplicích. Zde dojde k instalaci nových otočných dveří, které nahradí stávající posuvné. V prvním podzemním podlaží bude prodloužena nynější pasáž a vytvořeno několik nových obchodních jednotek. V prvním a druhém nadzemním podlaží nabídne přístavba rozšíření pronajímatelných obchodních ploch.


Nahrává se anketa ...

Pro lidi z Teplic je přístavba Galerie Teplice překvapením. "To by mě nikdy nenapadlo, že se to dá ještě rozšířit. Ale je fakt, že ten roh tam chybí," okomentoval návrh Miloš Jungmann z Teplic.

S obchodním centrem Galerie Teplice také souvisí:

Zdroj: Deník/Petr Málek
První running sushi v Teplicích otevře síť restaurací Tenmanya. Na snímku Tenmanya Šantovka v Olomouci.
Running sushi v Teplicích? Bude o něco později, než se očekávalo