Linka bude situována v sousedství stávajících provozů v Řetenicích. Podle Glaverbelu je důvodem stavby nové linky především vyšší poptávka po plochém skle. Nemalou roli při rozhodování o stavbě sklárny hrál dostatek místních zkušených zaměstnanců a znalost trhu.
Součástí linky bude nový komín, který je vysoký 120 metrů a bude v pořadí už třetí v závodě. Jeho stavbu se podařilo urychlit zejména kvůli unikátní technologii, a také přispělo dobré počasí a hladký průběh stavebních prací. Stejně jako další objekty a zařízení musel být založen na pilotách.
Celý areál nové linky zabere plochu o rozloze 82 000 m2. V podzemní části provozu bude bezobslužné technické zázemí jako například kompresorové stanice na výrobu chladícího a spalovacího vzduchu, některé střepové cesty, v samotné výrobní hale pak má být umístěna vlastní technologie sestávající z tavící pece otápěné zemním plynem, cínové lázně a chladící pece o délce 102 metrů.
Zařízení vyprodukuje denně 700 tun skla. Linka bude ojedinělá především svými parametry. „Půjde o dosud nejširší linku svého druhu v Evropě,“ uvádí Petr Mazzolini.
Zprávy z Glaverbelu hovoří o tom, že výstavba jede podle plánu. Dokončeny jsou například objekty floatu a chladičky, pracuje se v hale tzv. studeného konce.
Na plno běží také montážní práce na peci a příprava inženýrských sítí. Staví se kmenárna, čerpací stanice a chladící věže.