Na druhou stranu to přinese propouštění v nynějších továrnách. Například v Dolních Kralovicích na Benešovsku ve středních Čechách. Firma Grammer CZ zavře tamní pobočku a postupně propustí 418 zaměstnanců. Výrobu z Dolních Kralovic přesune do průmyslové zóny Triangle u Žatce, řekl Michal Hemala z firmy Grammer CZ.

Přesný termín zavření závodu na Benešovsku zatím není známý. „Do určité doby se postupně všechna výroba přemístí do centrálního závodu v Žatci. Na konkrétním termínu se právě pracuje," řekl Hemala.

První lidé už dostali v Dolních Kralovicích výpovědi, jedná se převážně o šičky autopotahů.

Všichni propuštění zaměstnanci v Dolních Kralovicích dostanou odstupné podle zákona a podle Hemaly ještě získají díky sociálnímu programu firmy i něco navíc.

Společnost Grammer si v zóně Triangle u Žatce pronajala na 15 let velkou halu, kde vyráběla do konce roku 2012 společnost Panasonic LCD obrazovky a televize. Tu od japonského investora koupila developerská společnost CTP Property IX.

V současné době je v okrese Louny přes sedm tisíc nezaměstnaných, stovky nových pracovních míst by mohly pomoci. „Vítáme každého seriózního investora, protože snížení nezaměstnanosti znamená i zvýšení koupěschopnosti obyvatel. Dopad to má tedy na celé město," řekla žatecká starostka Zdeňka Hamousová.

Firma Grammer CZ vyrábí autodíly do interiéru aut, například opěrky hlav, opěrky na lokty a další takzvaně měkké vnitřní vybavení.

V České republice má firma pobočky ještě v Tachově na západě Čech a v Mostě nebo v České Lípě na severu Čech.