Na otevřeném ohni během odpoledne uvaří každé družstvo svůj soutěžní kotlíkový guláš, který návštěvníci ohodnotí žetonem. "Kromě hlasovacího žetonu dostane návštěvník za symbolických 10 korun degustační set, kterým je miska, lžíce, ubrousek a chléb. A protože myslíme na přírodu, lžíce bude dřevěná a bio miska z cukrové třtiny," uvedl za pořadatelský tým místostarosta Modlan Petr Hubený.

Která družstva se budou ucházet o Vaši přízeň?

Soutěže se zúčastní vítěz posledního klání družstvo Myslivců, dále pravidelní účastníci Hasiči a Hasičky ze sboru dobrovolných hasičů v Modlanech, místní fotbalový klub Baník, stále motivované družstvo Jawos, stejně tak i Šmakouni a parta se jménem Naplech, rodinné družstvo PoPo. Ohromit návštěvníky budou chtít svým gulášem Tři blondýny, o spolku Spozam nemluvě. Jediným hostem letošního vaření jsou hosté z Fan clubu Valentina Rossiho Proboštov.

Pro návštěvníky modlanského fotbalového areálu bude podle Hubeného kromě soutěžních gulášů připravené další občerstvení. Včetně novinky na tradiční akci, kterou budou grilované makrely.