A jaké si radnice v Dubí včele se starostou Petrem Pípalem odnesla pololetní vysvědčení?
Studenti byli rozděleni do dvou skupin: maturanti i s bydlištěm mimo Dubí a studenti bydlící přímo v Dubí. První skupina studentů (maturanti) dala městu celkovou známku dvojku. „Dala jsem městu dvě dvojky a dvě jedničky. Celkovou známku jedničku,“ řekla Lenka Přichystalová z oktávy soukromého gymnázia Dubí.

Ani její kolegové z druhé skupiny (Dubští) nebyli za rasy. Radnici ohodnotili celkovou známkou dva. Jan Štranek ze sexty udělil radnici vyznamenání: jednu dvojku, jinak samé jedničky.

CHYBÍ KINO A DISKOTÉKA

„Dvojku jsem dal za kulturní vyžití,“ řekl Štranek a přidal i důvody.„Chybí mi tu kino a diskotéka. Když se chci bavit, nebo vidět nějaký film, musím jet do Teplic,“ dodal Jan Štranek.
Maturantka Lenka Přichystalová bydlí v Novosedlicích, do dubského gymnázia dojíždí. „Líbí se mi, že je radnice aktivní: byl u nás starosta Pípal a přednášel o fungování obce o povinnostech a kompetencích starosty. Bylo to zajímavé,“ řekla Lenka Přichystalová.

Oceňuje i fakt, že dubští strážníci vykonávají v Novousedlicích policejní dozorovou službu.
„Navíc nám radnice zprostředkovává různé exkurze například jsme navštívili Městskou policii Dubí,“ uvedla Lenka Přichystalová.
Na vysvědčení se někde objevily i trojky. Někteří studenti postrádají v Dubí více sportovišť.
„Lepší by mohlo být i dopravní spojení ve večerních hodinách,“ sdělil Marek Tóth z kvinty.

Do projektu Teplického deníku: vysvědčení radním města se zapojilo na třicet studentů soukromého gymnázia Dubí.
Starostu Dubí Pípala dvě celkové dvojky na vysvědčení potěšily. Studenti mohli i pod vysvědčení přidat mimořádnou pochvalu i připomínku. Velmi často tak činili. Třetina oslovených gymnazistů si myslí, že v Dubí by mohlo být více sportovišť.

„Máme sportovišť dost, ale vidím zde málo sportovců, nějak ubývají,“ myslí si starosta Dubí Petr Pípal.
Dnes se na většině středních škol rozdává vysvědčení. Pro většinu studentů Den D. Starosta Dubí taky zažil své malé velké Dny D. A jaký byl student?

„Na základní škole jsem neměl problémy a vždy se to podařilo maximálně s jednou či dvěmi dvojkami. Na Gymnáziu v Teplicích to bylo již složitější a v prvním ročníku jsem měl problémy, změna učení a puberta udělaly své. Ale říká se konec dobrý všecko dobré a maturitní vysvědčení bylo již s vyznamenáním. Na vysoké škole jsem patřil k lepšímu průměru,“ dodal starosta Dubí Petr Pípal.

Starosta Pípal: S vysvědčením jsem spokojen
Studenti soukromého gymnázia Dubí oznámkovali práci dubské radnice v pěti předmětech. Dvě skupiny po patnácti daly městu celkově dvě dvojky. „Z vysvědčení jsem překvapen a mile potěšen,“ řekl starosta Dubí Petr Pípal.


Dubí dostalo od studentů celkově dvě dvojky. Těší to?
Známka chvalitebně z průměru 1,6 u maturantů a 1,8 u mladších studentů je v obou případech taková lepší dvojka a s tím musím být velice spokojen a výsledkem jsem příjemně překvapen.


Čekal jste horší vysvědčení?
Mladá generace bývá velice přísná a kritická k dění kolem sebe a právě proto jsem s tímto výsledkem o to více spokojen. Vždyť, kdo by před pár lety očekával toto hodnocení od mladé generace a považoval za možné ocenění města Dubí v soutěži „Obec přátelská rodině“, kde jsme získali v kategorii obcí do 10000-ti tisíc obyvatel třetí místo v České republice.

Dvojky ale nejsou jedničky…
Jistě. Vždy je co zlepšovat a město má před sebou mnoho úkolů. Technický stav chodníků na mnoha místech není dobrý, někde chybí úplně.


V jednom jsou studenti zajedno: chybí jim kino a diskotéka…
Doba malých kin je nenávratně pryč. Chybí do nich diváci a jsou ekonomicky neudržitelná, to je případ i města Dubí. Otázku dopravního spojení veřejnou dopravou pravidelně řešíme dle požadavků našich občanů s přepravcem, kterým je Dopravní podnik města Teplic s.r.o. Spolupráce s tímto podnikem je na velmi dobré úrovni, ale nedá se vyhovět všem požadavkům, i zde se musí všichni chovat ekonomicky a rozumně. Spoje pro řádově jednotky cestujících jsou velice špatně udržitelné. To je například případ Cínovce a některých pozdních spojů. (kos)