„Připravuje se to tu na provoz školy. Do 3. září musí být všechno hotové, takže musíme pospíchat,“ sdělil školník a vedoucí prací Jiří Herain.
Na budově C malíři vymalovávají chodby, ostatní práci zvládnou pilní brigádníci. „Malujeme pár kabinetů a učeben, opravujeme rozbité stoly, židle a další věci. Prostě kde je co potřeba, “ uvedl jeden z brigádníků David Walter.
V červnu, při velkých deštích, zaplavila posilovnu a spodní chodby voda. „Chodby jsou celkem v pořádku, ale posilovna to dost odnesla. Musel se strhat koberec, tak teď čekáme, až se uvolní někdo, kdo udělá novou omítku a natáhneme nový,“ říká školník Herain.
V kapli by se měla v průběhu roku začít dělat nová podlaha a dokonce i topení. Ale vzhledem k tomu, že se na její opravy vydělává z veřejných sbírek, ještě to chvíli potrvá. „Chceme taky v budovách opravit elektriku. Máme už i materiál, ale peníze na firmu, která by to udělala, nám chybí,“ prozradil Herain.
V neposlední řadě se myslí na skříňky, kterých je přes 800 a které se vyklidily a opravují se.
Prázdniny k opravám na svých školách využilo také město Teplice. Rekonstrukcí prošla elektroinstalace například na ZŠ Metelkova, Na Verdunské se dělají nové přístupy ke škole. Například na Koperníkově škole se mimo jiné opravuje přes prázdniny sociální zařízení. Investice do vybraných škol přes prázdniny podle rozpočtu města tvoří částku téměř padesát milionů korun.
Opravuje se také školní hřiště u ZŠ Plynárenská v Proseticích. Do konce prázdnin se to ale nestihne.
Město Teplice v minulých letech nechalo zrekonstruovat celkem osm hřišť u škol. Podle Heleny Zámostné, vedoucí odboru školství, to bylo vzhledem k jejich stavu potřeba. V květnu 2002 přišlo na řadu první, u ZŠ Maxe Švabinského. Tehdy město zaplatilo necelé tři miliony korun.
Od té doby se cena za materiál a prvky zvyšovala. Letos už stála rekonstrukce hřiště u školy Maršovská 14 milionů korun.
„Skoro u každé naší školy bude takovéto hřiště. Opravujeme je postupně. Jenom ty ceny nám nějak narůstají,“ konstatuje Jaroslav Kubera, primátor města.