Závody připravuje Automotosport Osek, ve spolupráci s městem Dubím a dalšími orgány. Deník závodu vyjadřuje mediální podporu.

„Start bude u prvního retarderu nad Dubím, nad rybníčkem. Cíl pak u hotelu Pomezí,“ říká ředitel závodu Vladimír Krejčí.

„Trať je velmi rychlá a technická. Zatáčky budou přidávány přes odlehlá parkoviště, která jsou po cele své délce asfaltová. Na trati jsou svodidla. Vhodnost této tratě je pro všechny vozy i formule. Kromě zatáček budou na trati také naše čtyři zpomalovací retardery,“ dodává k závodu za organizátorský tým Krejčí.

Tréninkové jízdy budou dopoledne v sobotu, vlastní závodní časy se pak budou měřit v sobotu odpoledne. Trať bude vždy na určitý časový úsek uzavřená, nicméně řidiči, kteří pojedou do Německa a nebo zpět dolu, nebudou nikterak dlouho čekat.

Pořadatel počítá s účastí až osmdesátky jezdců. Lákat má právě délka trati, která nemá v těchto závodech takové rozměry.

Chybět nebudou ani doprovodné akce, třeba prezentace dálniční policie včetně zkušebního měření rychlosti a ukázky Besipu. Odehrávat se budou na velkém parkovišti na Cínovci.

Sobotní „autohonička na čas“ z Dubí na Cínovec je zařazena jako první závod Krušnohorského poháru 2012.(pem)