Od září se novým panem učitelem může pochlubit školka v Háji u Duchcova. Dvaadvacetiletý Miroslav Kaiser je opravdu unikátem.
„Před dvěma lety jsem dodělal pedagogickou školu v Litoměřicích a začal pracovat v Ústavu sociální péče v Janově. Práce mě docela naplňovala, ale mým celoživotním snem bylo pracovat s dětmi, nejlépe ve školce. Bohužel nebyla příležitost,“ vysvětluje usměvavý mladík. Na práci s dětmi se mu líbí především dětská bezprostřednost a jejich upřímná radost. Byl tak velmi rád, když získal místo v hájské školce. Sám také v Háji bydlí, což je naprosto ideální. Jak vysvětlila Zlatuše Kubová, kolegyně Miroslava Kaisera, děti si již zvykají na oslovení : „Pane učiteli“. Pro školku tak bude Miroslav jistě posilou a na svou práci se velmi těší. Bude navíc v pěkné nově zrekonstruované třídě.

Že je nedostatek učitelů – mužů, potvrzuje i Soňa Kosová, ředitelka Základní školy v Dubí 2. „Máme jednoho pana učitele na přírodovědné předměty a velmi si ho hýčkáme,“ říká s úsměvem ředitelka. Vysvětluje, že muž v pedagogickém sboru hraje velmi důležitou roli. Má trochu jiný přístup k výuce, děti ho mají rády. Co se týče kolektivu, tak ho dá se říct mnohdy i táhne. Kosová by tak ve škole uvítala další mužskou posilu sboru.