Jejich sirény vyděsili obyvatele sídliště Šanov II, když hasičská vozidla projížděla okolo jejich domů.
Byl vyhlášen poplach s oznámením, že hoří hrad Doubravka. Jako první bylo na místě družstvo teplických profesionálních hasičů, které to mělo relativně nejblíže. Jedna cisterna stála na úpatí hory, druhá na vrcholu. Bylo potřeba je propojit hadicemi a zapojit přídavná čerpadla. Na místo postupně přijely jednotky složené z dobrovolných hasičů Dubí, Unčín, Sobědruhy, Srbice, Úpořiny a Proboštov.


„Objevily se chyby, ale od toho jsou právě námětová cvičení, abychom si praxí ověřili teoretickou přípravu. Podobná cvičení jsou náročná na dostupnost jednotek a také náročné co do počtu použitého materálu,“ uvedl Adolf Langer, velitel stanice HZS Teplice.
Pro dopravu vody jsou dvě možnosti. Pospojovanými hadicemi a nebo kyvadlovou dopravou. Prověřoval se první způsob.
Hasiči využili havarijní požární plán města. Na jeho základě bylo potřeba také prověřit dostupnost jednotlivých jednotek a zkontrolovat dojezdové časy.
Podobných cvičení, která prověřují hasiče, je během roku několik. V loňském roce se například konalo cvičení na Nové vsi, u vodojemu. Byl ohlášen poplach, kdy na vodojemu mělo hořet a navíc zde být uvězněné osoby. Trénovalo se také na lanovce. Zde hasiči letos na jaře dokonce spolupracovali s leteckou službou.


Cvičení hasičů zvedlo ze židlí lidi na sídlišti Šanov II. „Koukal jsem na televizi a najednou takových sirén. Z okna ale nebyl vidět nikde žádný kouř. Bylo mi to divné. Tolik aut a nikde nehořelo,“ uvedl Roman Šuler z Teplic. Velitel požární stanice Teplice Adolf Langer konstatoval, že se podobné cvičení s účastí více jednotek bude opakovat. Přesný termín neřekl.