V pátek od 10. hodiny se otevřou dveře místní požární zbrojnice pro veřejnost, kde si návštěvníci budou moci prohlédnout techniku a vybavení, které naši hasiči používají pro svoji práci. Po celou dobu otevřených dveří bude na místním sále puštěna videoprojekce, na které se zájemci budou moci podívat na činnost SDH během několika uplynulých let. V 16:00 na škvárovém hřišti proběhne ukázka požárního útoku na hořící baráček v podání mladých hasičů, o půl hodinky později ukázka psovodů a v 17:00 ukázka zásahu a vyproštění osob v podání SDH Košťany a HZS Teplice. Dveře místní zbrojnice se zavřou ve 20:00.

V sobotu od 9:00 proběhne spanilá jízda historických i současných hasičských vozidel městem a svou trasu zakončí na škvárovém hřišti, kde budou k vidění pro veřejnost. Následně začne 6. Ročník soutěže mladých hasičů o pohár starostky SDH Košťany.

Ve 14:00 bude zahájena slavnostní výroční schůze, kde se budou předávat medaile, čestná uznání apod. „Od 16:00 bude následovat „srandamač" netradiční soutěž na počest Jindřicha Abrhama, dlouholetého starosty našeho sboru. V 17:00 máme malé překvapení a od 20:00 pak živá kapela Windiband a s ní venkovní zábava". (r)