Budova patří městu a radnice na ni získala dotaci z operačního programu životního prostředí realizace úspor energie. V budoucnu by díky zateplení a novým oknům mohly klesnout účty na teplo až na polovinu. „To byl hlavní cíl této investiční akce. Naše zkušenosti ze zateplení např.: škol, školek jsou takové, že se opravdu dost za teplo ušetří," řekl starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.

Práce na hasičské stanici skončily koncem července. Vysoutěžená cena byla zhruba 2,8 milionu korun. Dotace činí 88%, zbytek půjde z rozpočtu města. Již před časem udělalo na silnici kolem hasičárny město na své náklady záchytné prahy na dešťovou vodu. Jsou zabudovány ve vozovce a při silných bouřkách lapají vodu.

„Silnice z ulic Mlýnská a Městské příkopy se sbíhají do Havířské ulice, kde budova hasičů a sousedící domy, byly v důsledku silného proudu dešťové vody několikrát vyplaveny. Opatření záchytnými prahy nebude asi úplně stoprocentní, ale tu největší dávku vody by to mělo pojmout a odvést. Voda jde potrubím směrem na Kovos až do potoka," vysvětlil starosta Duchcova Zbyněk Šimbera.

Ve stejnou dobu jako skončilo zateplení hasičárny, tak dělníci dodělali i mateřskou školku Osecká. Budova školky má novou fasádu, okna a je zateplena. Stálo to zhruba 2,9 milionů. Dotace 75% šla ze stejného programu jako na hasičskou stanici. (kos)