V druhém případě to byl lupič, který si pro peníze došel do Oseka, konkrétně do tamní pobočky bankovního ústavu. I v tomto případě ho již policie má a to taky díky pátrání a na základě zveřejněných fotografií v Deníku. O dopadení tohoto muže jsme informovali už včera: „Lupiče, který koncem srpna se zbraní a granátem v ruce přepadl pobočku banky v Oseku, dopadla policie. Banku přepadl 43letý muž, který již byl obviněn ze zločinu loupeže. Svůj čin při výslechu odůvodnil zoufalou finanční situací. Vyšetřovatel podal návrh na vzetí obviněného do vazby, lupič může být odsouzen k trestu odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ uvedl k případu pro Deník Daniel Vítek, mluvčí teplické policie.

Dalším negativním řešením svízelné finanční situace jsou sebevraždy. I takovéto případy musela v minulosti řešit teplická policie. V Želénkách si stoupl muž do kolejiště do jízdní dráhy rychlíku. Jak se ukázalo, motivem byl nejspíše psychický zkrat vyvolaný právě velkými dluhy. Podobně svoji situaci v minulých letech vyřešila žena v Teplicích. Už nezvládla unést břemeno svých dluhů, do kterých se dostala a vyskočila z osmého patra panelového domu.

Ti, kdo potřebují pomoct ve složitých životních situacích, můžou navštívit krizové centrum. Pomoct by měl také každý psycholog nebo psychiatr.

Zachránit lidský život můžou i lidé z blízkého okolí. Dobří poradci prý bývají i duchovní. (pem)