Podobně dopadli v Teplicích i mnozí další rodiče předškoláků. Kapacita školek prostě nestačí a argument, že současný baby boom je přechodná záležitost a školky mohou být za pár let poloprázdné, rodičům jejich současný problém nevyřeší.

Do mateřské školy Čtyřlístek v Teplicích chodí stovka dětí. Jak potvrdila ředitelka Pavla Jelínková, čtyři třídy, které má školka k dispozici, jsou plně vytížené. „Mám tu šestnáct zájemců o umístění dětí, kteří jsou v pořadí a čekají, až se nějaké místo uvolní,“ uvedla. Výhodná poloha, blízkost Zámecké zahrady i vlastní a dobře vybavená velká zahrada školky přispívají k tomu, že zájem o umístění dětí ve Čtyřlístku je větší, než kapacitní možnosti.
V Teplicích je čtrnáct mateřských škol a jedna privátní, ale to stále nestačí. Zvýšení počtu míst v mateřinkách proto bylo i jedním z předvolebních témat v Teplicích. Lídři jednotlivých stran slibovali, že situaci budou řešit. Mezi návrhy bylo využití prostor v současných základních školách pavilónového typu, podpora vzniku privátních školek, zvýšení kapacity stávajících školek stavebními úpravami, vybudování nových kapacit s využitím prostředků z dotací EU nebo využívání služeb au–pair.

Primátor Teplic Jaroslav Kubera říká jednoznačně, že žádné nové školky město Teplice stavět nebude a řešení vidí v soukromých mateřinkách. „V zahraničí je běžné, že převažuje počet soukromých mateřských škol nad těmi městskými,“ dodává. (ot)