Petra Míšková, Ivana Pitrová, Petra Rýčová a Jana Hluchá. Čtyři dámy, které dva měsíce bojovaly sami se sebou, se svými stravovacími návyky i fyzickými silami. V projektu Buď fit s Deníkem se snažily nejen zredukovat svou váhu, ale především naučit se kvalitně, správně, zdravě jíst a díky pilatesu i zpevnit postavu. Pro všechny zúčastněné to byl boj, ve kterém jim pomáhaly výživová poradkyně a majitelka teplické restaurace Zahrada Lucie Tomášková a cvičitelka pilates Andrea Kloboučková. „Ze začátku to nebylo jednoduché. Prala jsem se s neznámými potravinami, s přípravou jídel, několikrát jsem se na to chtěla vykašlat, ale zvládla jsem to. Teď jsem spokojená. Na pravidelných kurzech vaření u Lucky jsem se naučila, co s kterými potravinami dělat, čím je ochutit a hlavně, dnes už vím, co je makrobiotika a jak moc je tělu prospěšná," říká Petra Míšková a jedním dechem dodává, že přestože to byla na začátku dřina, dnes se cítí mnohem lépe. Díky makrobiotice není unavená a dokonce je prý i více spokojená. Petra díky změně jídelníčku shodila tři kila a i s tímto výkonem je spokojená. „Díky změně stravování a cvičení mi ubylo i pár centimetrů v pase a přes boky, což je můj velký úspěch. Budu se makrobiotice i pilatesu věnovat dál. Vím, že to bude po menších krůčcích, ale jdu do toho!"

Makrobiotka léčí!

Teplická Ivana Pitrová s makrobiotikou laškovala už dlouho před počátkem projektu. Až s jeho začátkem se do toho ale ponořila naplno. „Za osm týdnů jsem se toho hodně naučila. Dnes už vím, jak správně používat bulgur, pohanku, fazolky azuky a další potraviny, které jsou pro naše tělo velmi potřebné a prospěšné a jsou i chutné," říká Ivana, která za svůj největší úspěch považuje to, že dva měsíce vydržela nejíst maso a mléčné výrobky.Po…Jana Hluchá: „Za dva měsíce jsem zhubla 10 kilo. Cítím se dobře a mám mnohem víc energie. A to díky makrobiotice i díky pilatesu.“

„Lucie mi na počátku projektu nedoporučila jíst maso ani mléčné výrobky, které náš organismus zbytečně zatěžují a mléčné výrobky zahleňují. Myslela jsem, že to nedokážu, ale zvládla jsem to!" usmívá se Ivana, která díky makrobiotice a pilatesu zeštíhlela a shodila čtyři kilogramy.

„Makrobiotiku vřele doporučuji všem lidem, kteří pro své zdraví chtějí něco udělat. A pokud máte nějaký zdravotní problém, určitě se pokuste změnit své stravovací návyky. Sama na sobě jsem si vyzkoušela, že změna jídelníčku dokáže mnoho a teď už vím, že makrobiotika léčí," dodává Pitrová.

Čokoláda už je minulostí

Petře Rýčové se splnilo přesně to, s čím do projektu šla. Byla jednou z mála, které netoužily zhubnout, ale naučit se zdravě vařit a jíst, zpomalit svůj uspěchaný život a poznat nové věci. „Velmi mne ovlivnila Lucie Tomášková. Zaujalo mne, jak je neustále plná energie, pozitivní a usměvavá. Díky přístupu ke svému životu ovlivnila i ten můj a pomohla mi," říká Petra Rýčová. Díky tomu, že do svého života vpustila makrobiotiku, se prý trochu uklidnila a podařilo se jí nastartovat nové věci.

„Za osm týdnů v projektu jsem se samozřejmě nedokázala obrátit o třistašedesát stupňů a změnit všechny návyky, ale mnoho potravin jsem vypustila a spoustu přidala. Třeba čokoládu a sladké, na kterém jsem byla doslova závislá, už téměř nejím. Vím, že to je díky tomu, že pravidelně a správně jím. Chodím na obědy do Zahrady, což jsem dřív nedělala. Měla jsem spoustu výmluv, proč na oběd nejít. Pak jsem večer spořádala kde co a na vrch tabulku čokolády. To teď nedělám a snažím se přemýšlet nad tím, co jím," říká Petra, která si maximálně vychvaluje i kurzy vaření s Lucií. „Nejen, že se dozvím a naučím se vařit zdravá jídla, ale poznala jsem i mnoho zajímavých lidí, kteří se tam scházejí. Většinou jsou to lidé, kteří řeší stejné problémy jako my, ptají se na stejné věci. Je to velká motivace, když cítíte, že v té změně nejste sám", usmívá se Petra Rýčová.

Na co prý Petra hrdá není, je cvičení pilates. „Tady mám velký černý puntík. Cvičila jsem málo. Pokaždé, když jsem odcházela od Andrey Kloboučkové z hodiny, nemohla jsem se pak tři dny hýbat, jak jsem byla namožená. Je to náročné a pro někoho, kdo cvičení moc nedá, je to fakt makačka, takže jsem to vzdala," ošívá se Petra. Přestože jí o redukci váhy nešlo, drobné úspěchy má. „Nevážím se, ale v pase a přes boky jsem zeštíhlela, takže vím, že makrobiotika má i v tomto směru úspěch. Asi u toho zůstanu," směje se Petra.Ivana Pitrová před 8 týdny a dnes. Shodila čtyři kilogramy a díky makrobiotice a pilatesu se prý cítí skvěle.

Díky makrobiotice a pilatesu 10 kg dole!

Jana Hluchá z Ústecka se prý snažila, co to šlo a z počátku to prý bylo hodně kruté. "Ze začátku jsem měla ze změny jídelníčku nepříjemné psychické i fyzické stavy. Postupem času se můj organismus ale začal zbavovat všech nečistot a s tím také stoupal můj optimismus," popisuje Jana Hluchá.

Dnes už je pro Janu naprosto normální, že místo brambor jí například bulgur a místo cukru používá různé druhy sladů. A pokud si doma nestačí uvařit, nechá si do Ústí nad Labem z teplické Zahrady dovézt zdravý oběd. „Za dva měsíce jsem zhubla deset kilo. Cítím se dobře a mám mnohem víc energie. A to nejen díky makrobiotice, ale i díky pilatesu. „Byla jsem nadšená z přístupu Jany ke cvičení i celkové změně. Byla to nejpoctivější účastnice cvičení a proto si také může užívat velké změny," říká spokojeně cvičitelka pilates Andrea Kloboučková. „Chodila jsem pravidelně dvakrát týdně a ještě jsem to proložila během. Je to dřina, ale dnes už mě to baví a ještě se dostavily výsledky," usmívá se Jana.

Kdo se stane vítězem první řady projektu Buď fit s Deníkem pod vedením Lucie Tomáškové a Andrey Kloboučkové, o tom rozhodnete právě vy! Stačí jen napsat mail se jménem té, která se podle vás s výzvou projektu Buď fit s Deníkem popasovala nejlépe. Jméno vítězky se dozvíte v Teplickém a Ústeckém deníku ve čtvrtek 12. prosince. Tam odhalíme i vítěze naší tipovací soutěže.

Neváhejte a pošlete nám jméno té, která si podle Vás s makrobiotikou a cvičením poradila nejlépe. Čekají na vás příjemné ceny.

HLASOVÁNÍ Jak na to?

Která ze čtyř dam podle Vás na sobě nejvíce zapracovala?

Vyberte jednu, která získá krásné a zdravé ceny a spolu s ní je vyhrajte i vy.

Stačí jen poslat mail na:

Vitez@denik.cz a do předmětu mailu vložte slovo VÍTĚZ a do textu jméno té, která je podle Vás nejúspěšnější.

Hlasování ukončíme ve čtvrtek 5.12.2013.

Vítěze hlasování o nejvíce povedenou proměnu a vítěze naší tipovací soutěže poté uvidíte na stránkách Deníku ve čtvrtek 12.2.2013

CENY PRO VŠECHNY ÚČASTNÍKY PROJEKTU

• Koš s biopotravinami v hodnotě 1000 Kč

• Podzimní/zimní ČUPR bedýnka se zeleninou od lokálních pěstitelů v hodnotě 300 Kč

• 15% sleva na zboží v prodejně zdravé výživy Ječmínek v Teplicích

• Permanentka na cvičení Pilates k certifikované cvičitelce Andree Kloboučkové v hodnotě 500 Kč do studia KAPA v Teplicích a v Ústí nad Labem.

• Nalíčení od dvojnásobné vicemistryně České republiky v make-upu Vladislavy Krajníkové

CENA PRO CELKOVÉHO VÝHERCE A VYLOSOVANÉHO SPRÁVNÉHO TIPUJÍCÍHO

• Rozvoz obědů z restaurace Zahrada na dva týdny v období od 9. 12. do 21. 12. 2013

• Permanentka na cvičení Pilates k certifikované cvičitelce Andree Kloboučkové v hodnotě 1000Kč do studia KAPA v Teplicích

• Podzimní/zimní ČUPR bedýnka se zeleninou od lokálních pěstitelů v hodnotě 300 Kč pro správného tipujícího.