Ještě minulý týden to vypadalo na ochromení autobusové dopravy, uzavírání škol a nemocnic. A dnes? Realita je poněkud jiná. Boj proti snižování plátů ve státních a veřejných službách má spíše komorní charakter než bojovný. Jak jsme v úterý zjistili, tak autobusy a trolejbusy, které na linky vypravuje společnost Veolia Transport Teplice, by měly dnes jezdit bez ohledu na stávku. Podle informace z dopravní společnosti tamní odboráři do včerejšího poledne nepředložili žádné poznatky, které by souvisely s omezením provozu MHD.

Stávkování se netýká ani drtivé většiny škol a školek na Teplicku. „Provoz školy je zachován. Děti budou ve škole, v jídelně se bude vařit, učitelé budou učit, uklízečky uklízet. Stávku podpoříme vyvěšením letáků, ve kterých vyjádříme podporu stávkujícím,“ řekl ředitel školy ZŠ Metelkova Michal Chalupný.

Obsah letáku na ZŠ Metelkova zní: Pedagogičtí pracovníci a správní zaměstnanci školy podporují protestní stávku konanou 8. 12. 2010 a vyjadřují protest pro avizovanému snížení platů správních zaměstnanců a pásmové odměňování pedagogických pracovníků.

Například na teplickém gymnáziu se budou taky normálně učit. „Vše poběží standardně. Nemám ani žádnou zprávu o formálním vyjádření podpory stávkujícím,“ řekl Zdeněk Bergman, ředitel Gymnázia Teplice.

Stávka se nedotkne ani ZŠ Dubí I. „Naše škola se do celodenní stávky nezapojí,“ nechala se slyšet Hana Dubnová, zástupkyně ředitelky ZŠ Dubí 1.
Ošetřit by vás měli bez problémů i v teplické nemocnici. Podle tiskového mluvčího Krajské zdravotní Jiřího Vondry, pod kterou spadá teplická nemocnice, nebudou lékaři a zdravotníci stávkovat. Podporu stávce mají vyjádřit stužkou na pláštích nebo samolepkou na dveřích ordinací o podpoře odborů.
Do dnešní stávky se nezapojí ani úředníci teplického magistrátu.

JAK POSTIHLA STÁVKA TEPLICKO? ZPŮSOBOVALA PROBLÉMY? ČTĚTE ČTVRTEČNÍ DENÍK!