„Mám o něj hrozný strach. Je to už starý pejsek, špatně slyší i vidí a dnes nevíte, co od lidí čekat. Bojím se, že ho někdo doslova umlátil k smrti. To víte, puberťáci vidí opuštěného psa a nikdy nevíte, co je napadne,“ s třesoucím hlasem vypráví Králíčková. A jak se chlupáč ztratil?

Marně hledal

„V sobotu jsme měli s kapelou vystoupení právě na koupališti v Chabařovicích. Já byla zrovna na pódiu, když mě Danielek hledal. To mi potom říkali i přítomní lidé a ochranka, co tam byla. Najezdili jsme přes devadesát kilometrů, ale po něm ani stopa,“ dodala.

Paní Jindřiška kontaktovala policii, útulek v Ústí nad Labem, po Chabařovicích rozvěsila letáčky a nechala zprávu vyhlásit místním rozhlasem. Ovšem bez odezvy.

Vrátí se?

„Je tu i možnost, že se vydal zpátky domů do Teplic, když mě v areálu nenašel. Je ale starý, mám strach, že se mu něco stalo. Navíc jsou teď bouřky a ty nejsou pro žádného psa příjemné,“ uvažuje Králíčková.

„Jednou jsem ho měla s sebou v práci. On najednou odešel a vydal se sám přes celé Teplice a rušné křižovatky zpátky domů. To ale cestu našel, teď se obávám, že jen tak netrefí, proto jsem se obrátila i na redakci Ústeckého deníku,“ dodala.

„Daniel nemá na krku obojek a když byste na něj volali, musíte hlasitě. Bát se ho ale nikdo nemusí, je mírumilovný,“ na závěr řekla Deníku nešťastná majitelka.

Pokud by někdo ze čtenářů věděl o pejskovi jakékoliv informace nebo ho někde zahlédl, ozvěte se na telefonní číslo 724 482 860, nebo na mail ustecky@denik.cz

Kříženec jezevčíka Daniel