Oznámil vedoucí marketingu ČSSD Petr Dimun. Krajský předseda sociální demokracie Petr Benda řekl, že vstup Kopeckého ještě musí odsouhlasit okresní výbory strany v Teplicích a Litoměřicích.

Kopecký byl členem ČSSD dlouhá léta, vystoupil z ní ke konci loňského roku a začal působit ve Straně práv občanů - zemanovci (SPOZ), za kterou stojí bývalý premiér a šéf ČSSD Miloš Zeman. Oznámil dokonce v tisku, že bude krajským volebním lídrem, nakonec se jím ale stal Zeman. Důvodem jeho odchodu z ČSSD byly hlavně vnitřní rozpory uvnitř litoměřické okresní organizace, pod kterou spadal.

Benda řekl, že byl s Kopeckým vždy ve spojení. Dodal, že přerušení členství v ČSSD Kopeckého nijak nehandicapuje, pro jeho vstup prý byli všichni přítomní členové teplické místní organizace.

Podle Bendy ČSSD se Šlégrem spolupracuje již několik let a vstup do strany znamená završení této spolupráce. Šlégr bude kandidovat za ČSSD v květnových volbách do Poslanecké sněmovny. Spolu s předsedou strany a zdejším lídrem Jiřím Paroubkem a Bendou byli hlavními tvářemi kampaně zrušených voleb loni na podzim.