„Podmínky pro lyžování jsou dobré . Sjezdovka by neměla být ani ledovatá, protože uměle zasněžujeme,“ hlásí Jiří Zmítko, ředitel Sport centra Bouřňák. Vleky jsou tam v provozu denně od 8:00 do 16:00, večerní lyžování je v úterý, středu, pátek a sobotu od 18:00 do 21:00.

Na Komáří vížce leží 25 centimetrů sněhu.

„Kdyby ještě něco připadlo, tak se nikdo zlobit nebude,“ nechal se slyšet Gustav Vlach, provozovatel vleků na Komárce.
Na Komáří vížce jsou v provozu všechny sjezdovky: slalomák, cvičná i dětská, v sobotu a v neděli od 9:00 do 16:00.

Radost ze zimního počasí mají i milovníci bíle stopy. V Krušných horách nad Teplicemi je pro ně nachystáno 60 kilometrů stop.
„Tratě jsou protažené a upravené. Je pod nulou, vítr jen mírný,“ hlásí Jiří Černý, provozovatel vleků v Oseku.
Bobovat, sáňkovat i lyžovat můžete o víkendu na Vitišce. Parkoviště tam mají čisté a přístupné, bufet otevřený. Dostat se do Vitišky můžete i jinak než autem.

„Vlakem do Mikulova a pěšky procházkou k nám,“ radí provozovatel vleku na Vitišce Vít Hönig.
Na Bouřňáku se v sobotu od 10 hodin koná závod Horské služby - Memoriál Jiřího Lajperta. V důsledku toho bude slalomový svah od rána z jedné poloviny uzavřen.

FOTO ZE ZÁVODŮ PŘINESEM V PONDĚLNÍM TEPLICKÉM DENÍKU

„V rámci memoriálu proběhne veřejný závod v obřím slalomu Zlatá lyže Bouřňáku. Zájemci z řad lyžující veřejnosti se mohou ke startu přihlásit pod slalomovým svahem do 9.00 hodin,“ informoval Vít Hönig. Dá se očekávat atraktivní závod. „V handicapech budou závodit jak záchranáři, tak i veřejnost. Musí vždy vystoupat 400 metrů po svahu a sjet dolů. Diváci si přijdou na svém. Start je ve 12 hodin,“ sdělil Hönig.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.