"Víkend byl velmi dobrý, parkoviště stačila jen díky tomu, že se lidé vystřídali," řekl dnes ČTK Jindřich Holinger ze skiareálu v Telnici. Teploty kolem tří stupňů pod nulou dovolily v areálu znovu zapnout sněhová děla. V neděli odpoledne navíc začalo hustě sněžit a podmínky vylepšil nový přírodní sníh. Ve středisku leží od 30 do 50 centimetrů sněhu, sjezdovky jsou upravené. Na Silvestra bude areál v provozu do 15:00. "Od 14:00 se uskuteční tradiční rej masek," řekl Holinger. Na Nový rok se začne znovu lyžovat až od 10:00.

Velkou návštěvnost zažili o víkendu i v areálu Bouřňák na Teplicku. "Jen za sobotu tu bylo 1000 lidí," řekl dnes ČTK ředitel tamního střediska Tomáš Tvrdík. Podmínky ve středisku jsou dobré, i když sněhu ubylo. Umělé dosněžování bylo možné jen z pátku na sobotu, na neděli už bylo podle Tvrdíka příliš teplo. Sjezdovky jsou ale upravené a na své si na Bouřňáku přijdou i vyznavači běžek, i běžecké trasy jsou upravené. Na Silvestra se bude v areálu lyžovat do 16:00 a na Nový rok se vleky znovu rozjedou až od 11:30. "Máme už zkušenost, že dřív to nemá smysl, lidé dospávají Silvestra," vysvětlil Tvrdík.

Stovky lidí zamířily o víkendu i do areálu Klíny v Krušných horách. "Návštěvnost byla rekordní, máme ale dostatečnou přepravní kapacitu, takže lidé čekali u vleků jen kolem pěti minut," řekl ČTK za provozovatele tamního areálu Josef Dlouhý. Podmínky ve středisku jsou dobré, i tady se provozovatelé snažili je ještě vylepšit novým sněhem. "Moc jsme ho ale nevyrobili a ani přírodního sněhu zatím moc nenapadlo," poznamenal Dlouhý. Na Silvestra i Nový rok bude areál v provozu standardně od 09:00 do 16:00. (čtk)