Do hor se milovníci zimy dostanou kromě auta, i motoráčkem či skibusem. O víkendu se jede tradiční lyžařský závod Krušnohorská třicítka. 

„Standardní večerní lyžování zatím nemáme. Pod světly si lyžaři mohou zajezdit na Slalomáku, Hrobské a Údolíčku ve středu, pátek a o víkend a to vždy do 18:00," dodal Tetřev. Parkování v Mikulově je zdarma. O parkoviště se tam stará obec Mikulov. Vlek se o víkendu se rozjede i na Komáří vížce. „Zatím jezdíme pouze o víkendech," řekl vlekař z Komáří vížky Gustav Vlach. Mimo provoz zůstává kvůli chybějícím revizím vlek na kopci v Oseku. Na své si přijdou i běžkaři. Připraveny by měly být všechny hlavní trasy: Dlouhá Louka, Nové Město, Cínovec, Fojtovice ale i Moldava. Horská obec Moldava tam na začátku sezony začala upravovat propojení na Nové Město novou trasou od moldavského nádraží lesem směrem na Studený pramen a nahoru podél silnice č.382. Trasa běžkaře vyvede poblíž Staré myslivny, odkud se volným terénem přesune kolem hotelu Ján na Krušnohorskou magistrálu. 

BRUSLENÍ

Rybníky v Zámecké zahradě v Teplicích a ani Barbora v Duchcově ještě nejsou zamrzlé natolik, aby se na nich dalo bezpečně bruslit. I když první nedočkavci to už zkoušejí, ale led nemá tu správnou pevnost a není souvislý. V Teplicích jsou vidět u břehu stopy lidí, kteří to zkoušeli, ale vzdali to. Navíc uprostřed je nezamrzlé „oko", kde se soustředí kachny. Rybník Barbora v Duchcově už také sice pokryl led a sníh. Led ale ještě není zdaleka po celé ploše, místy jsou mokré louže. Vstup na rybník je pouze na vlastní nebezpečí. Bruslit se dá na umělém kluzišti u Olympie a nebo u Rudolfky v Dubí.  Nadšenci tam upravili na ledovou plochu asfaltové hřiště vedle sportovní haly Rudolfova huť. Otevřeno denně do 20:00, vstup zdarma. „Chtěli bychom plochu udržet co nejdele. Záležet bude na počasí. Jezdí k nám i mimodubští," řekl Jaroslav Šťástek, který je jedním z nadšenců starajícím se o led. V pátek večer od 19:00 do 22:00 by se tam mělo konat i Dubské ledové rejdění, což je večer plný her, muziky a bruslení.