Na sobotu a neděli pustí vleky i na Komáří vížce. Parkování je asi 100 metrů od lyžařského střediska a je zdarma. Lyžovat na Komárce se velmi pravděpodobně bude i o teplických jarních prázdninách (13. 2 17. 2.).

„V průběhu týdne připadlo 20 cm prašanu, tedy sněhová pokrývka na sjezdovkách je okolo 70 cm. Vleky pojedou opět v sobotu a v neděli od 09:00 16:00. Dnes o pololetní prázdniny vleky nepojedou," řekla za Ski Komáří vížku Pavlína Lukáčová.

Mimo provoz zůstává kvůli chybějícím revizím vlek na kopci v Oseku.

Na své si přijdou i běžkaři. Připraveny by měly být všechny hlavní trasy: Dlouhá Louka, Nové Město, Cínovec, Fojtovice ale i Moldava.

SKIBUS A VLAK

Do hor se lze dostat i skibusem a vláčkem. Motoráček jezdí o víkendy, prázdniny a svátky.

České dráhy vypraví speciální vlak na Moldavu. Tzv. žralok pojede z Ústí přes Teplice, Osek a Dubí dnes a zítra a pak znovu 27. a 28. února, tedy v době jarních prázdnin v okrese Ústí nad Labem. „Spoje zajistí moderní motorové jednotky RegioShark. Z hlavního nádraží v Ústí nad Labem vyjíždí vlak vždy v 8:24, zpět z Moldavy v 15:57. Na Moldavě bude podobně jako v loňském roce pro tuto příležitost otevřen vestibul nádraží," uvedla mluvčí drah Radka Pistoriusová.

Skibus na trase Litvínov Osek Dlouhá Louka a zpět jezdí při dobrých sněhových podmínkách každý víkend.

Odjezd z autobusového nádraží v Litvínově je v 9.30 hodin, o pět minut později zastaví autobus u Citadely, v 9.50 v Oseku na náměstí a v 10.10 je na parkovišti na Dlouhé Louce. Odjezd z Dlouhé Louky je v 15 hodin a zastavuje se na stejných zastávkách. Jízdenka je obousměrná a stojí 30 Kč z Litvínova a 20 Kč z Oseka. Děti do 10 let neplatí. Rekreační dopravu finančně podporují města Litvínov a Osek a zajišťují ji Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova a Destinační agentura Krušné hory. (kos, red)