V Teplicích podraží jízdné. Týká se také všech příměstských linek, které na základě dohody s krajem zajišťuje Dopravní podnik Teplice s.r.o. Podle vedení podniku bude navýšení do deseti procent. Změnami se bude ještě zabývat rada kraje a města.


„Navýšily se ceny pohonných hmot a energií, vyšší bude DPH. Proto jsme se rozhodli po dvou letech opět zvýšit jízdné,“ říká Petr Havlík, dopravní ředitel Dopravního podniku Teplice s.r.o.

Ke zdražení místní dopravy dojde také v Bílině. Linky, které provozuje Dopravní podnik Ústeckého kraje, podraží od ledna o korunu. Dospělý cestující tak zaplatí osm korun, dítě čtyři koruny. „Průkazky ZTP a padesátiprocentní sleva pro děti samozřejmě zůstávají. Již dva roky jsme s cenou nehýbali. Všechno jde nahoru, ta koruna je asi taková únosná,“ říká bílinský starosta Josef Horáček.

Starosta ujištuje občany, že cena jízdného by se neměla minimálně dva další roky zvyšovat. Je mu také jasné, že Bílina si nemůže dovolit chtít za jízdné cenou podobnou jako v Teplicích.

V Krupce končí vlastní MHD

Na základě vyhodnocení nákladovosti provozu MHD Krupka a v souvislosti s připravovanými změnami v meziměstské dopravě provozované DP Teplice, rozhodla rada města o ukončení provozu MHD Krupka.


„Čisté náklady na provoz, tedy dotace od města Krupka, činí za rok 2007 cca 800 tis. Kč. Vzhledem k tomu, že je tento provoz silně ztrátový a nutil by město zvýšit cenu jízdného až na 15 Kč, bylo rozhodnuto o jeho ukončení,“ říká starosta města Milan Puchar.


MHD Krupka je v převážné části nahrazena meziměstskou dopravou. „Protože od ledna je v návrhu změn meziměstské dopravy zařazení nové linky, tzv. okružní, pouze po katastru města, končí MHD Krupka svůj provoz a to s koncem roku. Zároveň je v plánu vybudovat navíc autobusové zastávky jak v ulici Dlouhá, poblíž nádraží ČD, tak v ulici Pod stadiónem, kde bude jezdit nová linka a kde bude možnost přestupu na linky jiné,“ uvádí starosta.


Na stránkám města v internetu píše, že pro dopravu v roce 2008 budou platit tarifní podmínky DP Teplice s tím, že opět budou zvýhodněni cestující, kteří budou cestovat na čipové, elektronické peněženky a zvláště cestující s 30-ti, 60-ti nebo 90-ti denními jízdenkami.