V hotelu Prince de Ligne proběhl ve čtvrtek od 10 do 13 hodin casting, na němž byli vybíráni zájemci, kteří zatoužili získat alespoň minimální herecké zkušenosti či chtěli jen zkusit, jaké to je stát před filmovou kamerou. Podle tvořících se zástupů bylo možno vidět, že lidí se dostavilo opravdu veliké množství. U vchodu získal každý příchozí formulář, vystoupal do patra, kde podstoupil měření tělesných proporcí a fotografování. Zároveň však probíhalo seznamování účastníků s celkovým průběhem natáčení. Nábor komparzistů se konal včera také v Městském divadle v Bílině – ovšem mezi 15 až 18 hodinou odpolední.

Dostavili se lidé téměř všech věkových kategorií, pro film bude potřeba i zhruba 15 – 20 dětí. Ty však musí mít přirozenou barvu vlasů – mohou prý být i dlouhé. Zájemci, kteří se dostavili na komparz, budou dále roztříděni do skupin, z nichž každá se bude podílet na natáčení jiné scény. Ženy a děvčata tak budou mít možnost objevit se na královském dvoře v roli urozených dam, muži se zase chopí mečů a prokáží odvahu při boji.

„Hledáme zhruba 300 lidí pro role vojáků do bitev, které hodláme natáčet v Bílině. Samotné natáčení bude poměrně náročné a mnohdy i zdlouhavé, například až 14 hodin. Do toho je ovšem započítán i čas, kdy bude probíhat převlékání herců do kostýmů a úprava vizáže v maskérně. Upozornili jsme všechny, že by se neměli alespoň měsíc stříhat. Usnadní to pozdější identifikaci,“ sdělil Jiří Hrstka z agentury Extrafilms.

Dále také vysvětlil, jak se uchazeč dozví, zda byl vybrán či nikoliv.

“Všem, kteří se nám zalíbí a které si pro film vybereme, budeme volat na mobily. Je pochopitelné, že to nebude hned, výběr bude nějaký čas trvat. Vybraní se vše rozhodně dozví,“ uvedl dále Hrstka.

Student Martin Tóth, který se o natáčení také zajímal, uvedl, že diváci si budou muset na premiéru filmu počkat zhruba rok, tehdy bude totiž uveden do kin. V televizním vysílání pak poběží snímek v rozšířené dvoudílné verzi.

autor: Martin Šimek