Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hra na varhany nebo různé výstavy: Noc kostelů bude na Teplicku pestrá

Teplicko - Zvony kostelů se v pátek rozezní po celé republice. Už víte, kam na Noc kostelů půjdete? Připravili jsme přehled nejzajímavějších akcí.

8.6.2017
SDÍLEJ:

V Ústeckém kraji mohou lidé navštívit více než stovku sakrálních staveb a nasát večerní a noční atmosféru.

Kostely návštěvníkům nabídnou rozmanitý program od vystoupení sborů přes výstavy obrazů až po modlitby či čtení z Bible. Zájemci se mohou pořadatelů i kněží zeptat na vše, co je v souvislosti s křesťanstvím zajímá. Většina kostelů začne svůj program rozezněním kostelních zvonů.

BOHATÝ PROGRAM

„Noc kostelů se stala již tradiční akcí, lidé si ji oblíbili a každoročně se vracejí. Postupně je znát, že lidé mají zájem i o duchovnější programy, tichou modlitbu či zapálení svíčky za někoho blízkého. Tím, co přitahuje asi nejvíce, jsou varhany, výstupy na věže, komentované prohlídky," říká Kristýna Solničková, hlavní koordinátorka Noci kostelů v litoměřické diecézi.

V Teplicích se do Noci kostelů zapojují s komentovanými prohlídkami, koncerty a výstavami jednotlivé kostely, modlitebny, Beuronská kaple gymnázia i románská krypta teplického zámku. Komentované prohlídky jsou i v Kostomlatech, Křemýži, kde vystoupí Duchcovský pěvecký sbor a ve Světci u Bíliny, kde je na programu prohlídka varhan s ukázkami varhanní hudby. Noc kostelů probíhá i v děkanském kostele sv. Jana Křtitele, a to již několikátým rokem.

„Letos máme dvě hlavní atrakce. První je vystoupení Brixiho komorního souboru od 18 hodin a tou druhou je instalovaná výstava projektu Člověk a víra," uvedl Michal Sloup z Římskokatolické farnosti Teplice.

NĚKDE POPRVÉ

Projekt Člověk a víra je sdružení dobrovolných fotografů, kteří umělecky mapují křesťanské akce od nejslavnostnějších až po ty obyčejnější a snaží se zachytit jejich atmosféru. V kostele sv. Jana Křtitele a v přilehlém výstavním prostoru je umístěno na 50 velkoformátových fotografií důkladně vybraných odbornou komisí sdružení.

K Noci kostelů se letos některé kostely v Ústeckém kraji připojí poprvé. Mezi ně patří kostel sv. Petra a Pavla v Oseku, kostel sv. Barbory a kostel Vzkříšení v Hrobě a kaple Panny Marie v Lahošti.

Noc kostelů na TeplickuTeplice, Beuronská kaple; kostel Povýšení sv. Kříže; kostel sv. Jana Křtitele
Teplice, modlitebna Apoštolské církve Církev bez hranic; modlitebna CASD; modlitebna Českobratrské církve evangelické; modlitebna sboru Církve bratrské; Románská krypta
Teplice - Šanov, kostel sv. Alžběty Uherské
Teplice - Trnovany, kostel Božského Srdce Páně
Bílina, kostel sv. Petra a Pavla
Hrob, kostel sv. Barbory, kostel Vzkříšení
Jeníkov, kostel sv. Petra a Pavla
Kostomlaty pod Milešovkou, kostel sv. Vavřince
Krupka - Bohosudov, bazilika Panny Marie Sedmibolestné
Lahošť, kaple Panny Marie
Křemýž, kostel sv. Petra a Pavla
Osek, kostel sv. Petra a Pavla
Světec, kostel sv. Jakuba Staršího
Zabrušany, kostel sv. Šimona a Judy

Autor: Jitka Vepřovská

8.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Trenér RLC Dragons Krupka Tomáš Beránek.
18

Tomáš Beránek: Obhájit titul je vždy těžší, než vyhrát poprvé

Štola Lehnschafter v Mikulově
7

Štola v Mikulově láká na Hornický den

Do Sněmovny chce bohém v bílém klobouku a houf kormidelníků

Ústecký kraj - Bohém s bílým kloboukem, rastaman nebo prodejce semen léčivých bylin u Pirátů, případně vydavatel Teplického kurýru u Rozumných. I s takovými profesemi se můžete setkat na kandidátkách pro volby do Poslanecké sněmovny.

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Muž bez řidičáku vjel do zákazu, prý jen zkoušel opravený vůz

Dubí - V odpoledních hodinách si hlídka městské policie všimla osobního vozidla, které projíždělo v Pozorce ulicí Mírová a zajelo k bývalé škole Perspektiva, kam je vjezd zakázán dopravní značkou.

Cesta z Teplic do Ústí trvá déle. Na vině je frézování silnice i stavba kruháče

Teplicko - Řidiče mířící z Teplic do krajské metropole čeká jízda v jednom pruhu. Silničáři chtějí práce stihnout do konce roku

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení