Děti vrtají zuby a plombují

Podle Lenky Polanské, vedoucí hračkářství v ulici 28. října v Teplicích se velmi dobře prodávají interaktivní hračky ale třeba také oblíbená dětská hra Zubař. Jedná se o legrační umělohmotnou hlavu s obrovskou otevírací pusou. Dítě se pak může vžít do role zubaře a vesele vrtat a dávat plomby. Trochu morbidní, ale děti podobné hry zbožňují. Podle vedoucí jsou stále oblíbení i plyšáci a žádané je i Lego. Pro malé slečny často rodiče kupují miminko panenku Chou Chou. Polanská dodává, že nejnovější miminko již umí říci zhruba 20 frází. Lákadlem je pro holčičky také růžový poník Hvězdička. Kombinace oblíbeného zvířete a takových vymožeností je spousta. Hraček je na trhu opravdu velký výběr, ale pokud chtějí rodiče koupit to, co letí, musejí často sáhnout hluboko do kapsy. Moderní bláznivé hračky mohou stát až tisíce korun. Lenka Polanská postřehla, že před Vánocemi lidé tolik nekoukají na ceny a koupí dětem i dražší hračky. V těchto dnech prý již začal nápor zákazníků a dá se předpokládat, že s blížícími se svátky ještě zesílí.

Reklama v televizi je mocná

Obrovský vliv má na děti televize a především reklama. Když do oblíbené pohádky doslova a do písmene vpadne úžasná Spidermanova ruka se zásobníky na pavučinu a vzápětí ji vytřídá ovocný sliz v laboratoři doktora Horibiluse, nemá dítě šanci. „Jé, to bych strašně moc chtěl od Ježíška,“ volá na maminku. A pak již záleží jen na rodičích, jestli dítěti přání splní.
Fakt, že děti chtějí vše, co vidí v televizi potvrzují pracovnice z hračkářství Mechanika v Teplicích. „Prodává se od Mašinky Tomášek, doktor Horibilus, Barbie, Spidermann, plyšáci a hlavně stavebnice a hry,“ shodují se prodavačky. Velkým hitem prý také zůstávají dětské počítače Vilík, Želvík a Megabyte. Jsou určené pro děti již od 3 let.

„Já bych si přál pod stromečkem dráhu Hot Wheels a k tom u boty, na které se dají přidělat i brusle. Chtěl bych i lego,“ sdělil svá ježíškovská přání prvňák Jára Vízek z Dubí. Kromě hraček děti často touží po počítačích a ze všecho nejvíce po Playstationu, ale již trojce. Na pultech hračkářství je stále možné najít i klasické dřevěné hračky. Jsou krásné, ale drahé, jako všechno ostatní. Potěšilo nás, že i v dnešní době je v prodejně hraček možné koupit klasické dětské peníze, sadu Pošta, Policie nebo Výpravčí.
Tyto hračky nestojí tolik peněz, těžko však říci, zda dokážou vůbec dnešním dětem udělat takovou radost, jako třeba ovocný sliz.