O "dušičkovém" víkendu očekávají místa posledního odpočinku zvýšenou návštěvnost. Například strážníci v Teplicích budou hlídkovat ve dne v noci.

„Opatření policie bude znamenat zejména zvýšený dohled nad veřejným pořádkem tak, abychom zajistili řádnou ochranu osob a majetku a přispěli tím ke klidnému průběhu dušičkového víkendu,“ sdělil Michal Chrdle, ředitel Městské policie v Teplicích.

Policie se zaměří nejen na provoz na silnicích, ale i krádeže ve vozech. „V případě potřeby zaujmeme taková opatření, která budou odpovídat dané situaci,“ uvedla Ilona Novotná, mluvčí teplické Policie ČR v Teplicích.

Policie také varuje v této souvislosti občany, aby si dávali pozor na věci ve svých vozidlech, která v období dušiček tvoří i kolony zaparkovaných aut v okolí hřbitovů. Pozor na zloděje. „Na dušičky značná část občanů jezdí auty. I v tento čas by proto mělo platit heslo Auto není trezor. V prostorách pro osádku by řidiči neměli nechávat žádné cennosti jak fotoaparáty, peněženky, kabelky, ale ani zavazadla či oblečení,“ říká Ilona Novotná, mluvčí Policie ČR v Teplicích

Dubští strážníci už více jak týden hlídkují na hřbitově v Novosedlicích. Před hřbitovem také parkují se služebním vozidlem. Hřbitov kontrolují v této době i v noci a kontroly budou pokračovat i po „dušičkách“.

Obdobně to vypadá i na dalších hřbitovech v teplickém okrese.