V Teplicích je v současné době 21 dětských hřišť, na kterých je umístěno 161 nových a 19 starých herních prvků. Všechny odpovídají normám. V souladu s nimi je každoročně prováděna pravidelná hlavní kontrola zařízení dětských hřišť.
„Kromě toho je ve statutárním městě Teplice jedno dopravní hřiště a jeden skatepark, které též odpovídají platným normám,“ upřesnila Jarmila Jurčíková, referentka odboru životního prostředí Magistrátu města Teplice.
Šest hřišť je oploceno, do konce roku přibudou ploty kolem čtyř dalších, všechny budou vyhovovat normám. Zřejmě největší popularitě se těší hřiště ve Vrchlického ulici se spoustou barevných herních prvků, multifunkční hřiště na sídliště Šanov II u Základní školy Koperníkova, které slouží spíše školní mládeži a hřiště U Piráta neboli U Opic.
V letošním roce město Teplice vybuduje další dvě hřiště, v ulicích Payerova a Verdunská. Jak uvedla Milena Gürtnerová z odboru dopravy a životního prostředí teplického magistrátu, do obnov hřišť město od roku 2002 investovalo 22,5 milionu korun. Dva a půl milionu činily dotace z Duhové energie a fondů United Energy.

Více se dočtete v rématu na straně 2 úterního teplického deníku…